İngiliz Karbonatının Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


İngiliz Karbonatının Faydaları Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Halk arasında İngiliz karbonatı olarak da bilinen sodyum bikarbonat sağlık için çok faydalıdır. Uzman doktorlar tarafından çok fazla dile getirilip belirtilmese de bu maddenin böbrek hastalıkları, kanser gibi pek çok sağlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir. Tüketilmesinde her hangi bir tehlike bulunmayan bu maddenin kullanım alanları ve yararlarını İngiliz karbonatı faydaları nelerdir sorusundan yola çıkarak bu yazımızda paylaşıyoruz.

İngiliz karbonatı faydaları Ender Saraç tarafından da kabul edilir. Özellikle bu karbonat ile hazırlanan alkali suyun, sağlık için faydaları ve zayıflamaya yararları çok fazladır. İngiliz karbonatının genel olarak sağlığa faydaları ve bazı kullanım alanlarını aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

  • Karbonat üzerinde yapılan bazı klinik araştırmalarda, maddenin sağlıklı dokulara zarar vermeden ve vücudun pH dengesini bozmadan kanserli hücrelere etki ettiği gözlemlenmiştir. Henüz insanlar üzerinde bir çalışma yapılmayan karbonatın meme kanseri gibi kanser türlerinde etkili olabileceği varsayılıyor.
  • İçeriğindeki doğal asitler sayesinde vücudun pH dengesini bozmadan farklı böbrek hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. Düzgün işlemeyen, kötü çalışan böbreklerin neden olduğu kronik hastalıklar için etkilidir.
  • Mesane ve idrar yolu enfeksiyonları için etkili şekilde kullanılabilir. Mesane ya da idrar yollarındaki asidik seviyenin yükselmesi nedeni ile daha çabuk üreyip ilerleyen enfeksiyonlara karşı karbonatlı su kullanılabilir. İdrar yolu enfeksiyonları için 1 tatlı kaşığı, mesane enfeksiyonları için 1 çay kaşığı kadar karbonatı 1 su bardağı su ile karıştırıp düzenli olarak tüketebilirsiniz.
  • Mide ekşimesi ve hazımsızlık için etkilidir. Zaman zaman yemeklerden sonra ortaya çıkan bu mide sorunları için yemeklerden önce ve sonraki 2 saat içinde yarım fincan suyun içine yarım çay kaşığı kadar karbonat ekleyip içebilirsiniz.
  • İngiliz karbonatını doğal deodorant olarak kullanabilirsiniz. Bunun için biraz karbonatı su ile karıştırıp eritin. İçine istediğiniz her hangi bir doğal esans yağını koyup karıştırın. Karbonat ter kokusunu önlerken kokulu yağ teninizin daha hoş kokmasını sağlayacaktır.

İngiliz Karbonatının Faydaları 1

  • İngiliz karbonatı, ağız ve diş sağlığı için de önemlidir. Diş macunu gibi bu özel maddeyi kullanabilir, hem ağız, hem dişlerinizin sağlığını doğal olarak sağlayabilirsiniz.
  • Kış aylarında daha çok karşılaşılan soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklar için İngiliz karbonatı kullanılabilir. Vücut direncini ve bağışıklığını yükselten bu doğal maddeyi yaz aylarında da kendinizi güçsüz hissettiğinizde kullanabilirsiniz.
  • Canlandırıcı ve enerji verici bir etkisi vardır. Bunun için özellikle sabah saatlerinde yapılan banyo suyuna karbonat ve özel kokulu doğal yağlar eklenebilir.
  • Böcek ya da sinek ısırıkları için biraz İngiliz karbonatı ve suyu karıştırıp hamur kıvamına getirin. Bunu ısırıkların üzerine koyup bir süre bekletin. Sonrasında bol ılık su ile durulayabilirsiniz.
  • Ciltte yer eden akneler ve lekeleri için bu özel maddeyi kullanabilirsiniz. Bunun için sivilcelerin üzerine yetecek kadar karbonatı, su ile karıştırın. Macun kıvamına gelince özellikle sivilcelerin bulunduğu bölgelere maske gibi sürün. Macun kuruyunca bol su ile yıkayabilirsiniz.

İngiliz Karbonatının Faydaları 2

Yukarıda belirttiğimiz maddelerin yanı sıra İngiliz karbonatı ile hazırlanan alkali su da vücut için çok faydalıdır. Daha çok zayıflamak ve vücuttaki fazla maddeleri atmak için tüketilen bu özel su daha sağlıklı ve daha dinç bir vücut için düzenli olarak tüketilebilir.

İngiliz karbonatının faydaları ve İngiliz karbonatı ne işe yarar sorularının cevaplarını verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Bu özel madde ile hazırlanan karbonatlı su tarifi ve bu suyun genel faydalarını sitemizdeki diğer yazılarımızda bulabilirsiniz.

25 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...