İngilizce Nasıl Öğrenilir Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


İngilizce Nasıl Öğrenilir Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Her dilin kendince kuralları vardır. Bu kurallar yazılı veya sözlü olur. Bir dili öğrenmek için öncelikle azim ve istek gerekir. Sadece kursa gitmekle veya yurtdışında yaşamakla İngilizce öğrenemeyebiliriz. Bunun için kendimizce yöntemler geliştirmeliyiz.  Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Kimileri yazarak, kimileri konuşarak, kimileri dinleyerek, kimileri de görsel olarak öğrenir.  Bu sebeple kendimiz en iyi İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna odaklanmalıyız.

İngilizce Nasıl Öğrenilir

Günümüzde dil kurslarına rağbet çok fazladır. Hatta aynı ilçede birden fazla kuruma ait dil kursları vardır. Bu nedenle de kurs fiyatları eskiye nazaran azalmıştır. Rekabet sebebiyle talebe göre ücret tarifesi uygulanır.  Bu kurslara İngilizce öğrenme amaçlı gidilir. Herkes kurs bitiminde İngilizce konuşacağını zannetse de bu tamamen kişinin kendisine kalmıştır. Kurslar bize kendimiz çalışmadıkça, İngilizce en iyi nasıl öğrenilir konusunda pratikler oluşturmadıkça İngilizce konuşabilmek adına fayda sağlamayabilir. İngilizce öğrenmek tamamen zaman ve emek isteyen bir iştir.

Yazarak İngilizce çalışma kolay İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna verilebilecek cevaplar arasındadır. Çünkü derste öğrenilenler yazılmadıkça akılda kalıcı olmaz. Öğrenilenlerin yüzde yetmişlik kısmı ders bitiminde unutulur. Yüzde yetmişlik kısmı kurtarmak için kâğıda yazarak çalışmalıyız. Bu çalışma gramer konuları olabilir. Kelime ezberi için olabilir. Bir dili konuşabilmek, kendimizi en iyi şekilde ifade edebilmek için o dile ait kelimeleri bilmek gerekir. Ne kadar çok kelime bilirsek o kadar rahat bir şekilde İngilizce konuşabiliriz.  Film izlemek de İngilizce en kolay nasıl öğrenilir sorusuna verilebilecek cevaplardandır.

ingilizce nasil ogrenilir

İngilizce Öğrenme Teknikleri

İngilizce öğrenmek için gittiğimiz dil kursunda öğrendiğimiz gramer konularını eve geldiğimizde tekrar etmeliyiz. Her gün düzenli tekrar yapıldığında öğrenilenler daha net akılda kalacaktır. Derste verilen konu örneklerine iyi çalışılmalıdır. Ve aynı örnekler üzerinden kendimiz yeni örnekler hazırlayarak konuyu sindirmeye çalışmalıyız. Bu örneklerde geçen kelimeleri de kendimiz oluşturduğumuz kelime defterine yazmalıyız. Yazdığımız bu kelimelerin hem Türkçe hem İngilizce anlamını ezberlemeliyiz. Günde on kelime ezberlesek bile bizim için çok faydalıdır. Ve bunu haftada beş gün yapmış olsak bile haftalık elli kelime ayda ise iki yüz kelime edecektir. Ve zamanla bir sürü kelime öğrenmiş olmak artık İngilizce konuşurken çok rahat olmamızı sağlayacaktır. Zaten konuşma dilinde her gramer bilgisi çok net olarak uygulanmaz. Türkçede olduğu gibi cümle yapısı kısa veya kolaylık üzerine kurulabilir. Önemli olan kendimizi doğru ifade etmek ve karşı tarafa bunu aktarabilmektir. Pratikte her kural harfi harfine uygulanmasa da cümlede doğru kelimeyi seçmek bizi doğru ifade edecektir. Bir diğer yöntem de altyazılı film izlemektir. İngilizce için altyazılı filmler çok geliştiricidir.

ingilizce nasil ogrenilir

Bir cümle içinde geçen sadece tek bir kelimeyi akılda tutsak bile zamanla bu sayı artacaktır. Filmlerde günlük konuşma dili tercih edildiği için İngilizceyi konuşmak adına faydalıdır. Her gün izlenen bir film veya dinlenen İngilizce şarkılar işimizi kolaylaştıracaktır. Yukarıda belirtilen teknik detaylar ile en iyi İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna kapsamlı yanıt alacağız.  İngilizce şarkılar da zamanla diksiyonumuzu düzeltir. Onların aksanını anlamayı ve taklit etmeyi başarabiliriz. Kelimelerin günlük konuşma dilindeki halleri de çok önemlidir. Bunların yanı sıra çevirilerden faydalanırız. İlk başlayanlar için adım adım ilerleyen çeviri kitapları vardır. Fakat burada önemli olan cümledeki kelimelerin anlamına sözlükten tek tek bakarak çevirmek değildir. Cümlenin tamamına bakarak anlamlandırma yapmalıyız. Kendimiz ilk önce genel bir anlam vermeliyiz. Sonraki adımda birkaç kelimenin anlamına bakabiliriz. Baktığımız kelimeler zamanla azalacaktır. Bu sayede adım adım olan çeviriler de anlamını netleştirdiğimiz cümle sayısı artacaktır.

25 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...