İnsan Uykusuz Kaç Gün Yaşar

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


İnsan Uykusuz Kaç Gün Yaşar Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Hayatımızın büyük bir bölümü uykuda geçiyor. Yeni doğan bebekler günde ortalama 20 saat, 2-3 yaşındaki çocuklar 15 saat, 5-6 yaşındaki çocuklar 10 saat, yetişkinler 7-8 saat uyur. Daha az ya da daha fazla uyuyan yetişkinlerde vardır. Uyuma saati kişinin yaşantısıyla ilgilidir. Bazı kişiler az uyuduğunda daha dinç olabiliyorken; bazıları da daha fazla uykuya ihtiyaç duyar ancak bu kişilerin ver herkesin uyku üzerinde ortak bir noktası vardır: O da uykusuz bir hayatın mümkün olmadığı.

İnsan En Fazla Kaç Saat Uyur?

Geçmişte yapılan bazı deneylerde uyku saati araştırılmıştır. Buna göre hiç uyumama gibi bir durumun olup olamayacağı araştırılmıştır. Bu deneyi biraz açacak olursak; 1965 yılında ‘Randy Gardner’ adında bir genç ile deney yapılmıştır.

Ve deney sonucunda Gardner 11 gün uykusuz kalarak bir rekora imza atmıştır. Bu tarihten itibaren kişilerin 8-10 gün kadar uykusuz kalabileceği kanısına varılmıştır ancak bu durum kişilerin günde kaç saat uyuduğuna bakılmaksızın varılmış bir kanıdır.

İnsan En Fazla Kaç Saat Uyur?

Uykusuz Kalınca Ne Olur?

Uzun süre uykusuz kalmak kişinin bilişsel ve fiziksel yeteneklerini azaltacaktır. Trafikte kaza yapma durumundan, karşısındakini dinleyememe durumuna kadar pek çok durum ortaya çıkar. Ayrıca uykusuz kalan kişiler halüsinasyon görmeye de başlar.

Uykusuz Kalınca Ne Olur?

11 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...