Instagram Nasıl Silinir

Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Instagram Nasıl Silinir Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bunun için kısa ve temel bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Çok kolay bir şekilde instagram hesabı silme işlemi yapabileceksiniz. Hesabınızı silmek için farklı nedenleriniz olabilir. İnstagram hesabının kalıcı olarak silmenin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Özellikle son 10 yılda sosyal medya çok etkili bir araç olmuştur. Devlet yönetimlerinde bile facebook ve twitter gibi programlar belirleyici olmaktadır. Sosyal medyanın bu denli etkili olması, insanların arkadaşları ile bir arada olmak istemeleri, kişisel durumlarını paylaşma arzuları gibi nedenlere bağlı olarak pek çok insan bir veya daha fazla sosyal medya programını kullanır hale gelmiştir. Bu programlar içinde en popüler olanlardan biride instagramdır. İnstagram kullanıcıları instagram silme işlemi yapmak isteyebilirler. Bir taciz, hesaptan memnun kalmama veya buna benzer özel durumlardan dolayı instagram hesabı sil yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler kısaca şu şekildedir.

Fotoğraf paylaşımı odaklı olan instagram hesabınızı silmenizin yolu basittir. Bu noktada instagram hesabı nasıl silinir diye merak edenler için tüm bilgiler mevcuttur. İnstagram hesaplarını silmek isteyenler için ilk önerimiz paylaşmış oldukları resimleri depolamak isteyebilecekleridir. Bu resimleri ihmal etmemenizi ve silme işlemine başlamadan önce resimlerinizi almanızı öneriyoruz. Bunun sonrasında ilgili linke tıklayarak hesap silme ekranına ulaşacaksınız. Linke tıklamanız durumunda oturumunuz açık değil ise, kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte instagram hesabınıza ulaşmanız gerekmektedir. Bu noktada instagram hesabı zaten açık olanlar yeniden giriş yapmalarına gerek yoktur. İnstagram hesabını silmek isteyen kullanıcılar için bunu neden yapmak istediği sorulmaktadır. Kısaca birkaç kelime veya cümle ile bunu yazabilirsiniz. Bununla ilgili otomatik pencereden bazı nedenler çıkmaktadır. Bu nedenlerde birini işaretleyebilirsiniz.

Neden instagram hesabınızı kapattığınızla ilgili işaretlemeyi yaptıysanız asıl silme ekranına giriş yapmış olacaksınız. Bu noktada instagram silme linki sizi beklemektedir. Karşınıza çıkan ekranda ilk etapta şifrenizi boş olan kutucuk içine doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan kırmızı renkli hesabımı kalıcı olarak kapat sekmesini işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonunda hesabınız otomatik ve kalıcı olarak silinmiş olacaktır. Bu noktada unutmamanız gereken detay şudur. Silmiş olduğunuz hesaplara bir daha asla ulaşamayacak olmanızdır. Bu nedenle silme işlemleri öncesinde iyi düşünmeniz, gerekirse paylaşımlarınızı kopyalamanız ve geri dönülemeyecek herhangi bir işlem yapmamanız olacaktır. Aksi halde hiçbir şekilde geri dönüş özelliği olmadığından dolayı hesabınıza ulaşamamış olacaksınız. Dikkatli karar vermeli ve ani karar vermemelisiniz.

Instagram Nasıl Silinir 1

İnstagram hesabınızı silmiş olmanız, bir daha asla instagram kullanamayacağınız anlamına gelmektedir. Farklı ve yeni bir kullanıcı adı ile yeniden instagram hesabı açabilirsiniz. Bizim ifade etmek istediğimiz mevcut instagram hesabınıza giriş yapamayacak olmanızdır. Yüzlerce veya binlerce instagram takipçiniz olabilir. Bu sayılara ulaşmak ve popüler bir kullanıcı olmak kolay değildir. Bu nedenle hesap silme instagram işlemi öncesinde dikkatli olmanızda fayda vardır diyoruz. Anlık fotoğram paylaşım programı olan instagram üzerinde ticari faaliyetlerde yapılabilmektedir.

Instagram Nasıl Silinir 2

Günümüzde pek çok butik, mağaza ve kişiler instagram üzerinden ürünlerini tanıtmakta, reklam ve pazarlama yapmakta ve de aynı zamanda sipariş almaktadır. Bu özelliği ile de çok popüler hale gelmiştir. İnstagram uygulamasının özel mesajlaşma özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kişiler anlık mesajlaşabilmektedir. Bunun dışında gerek kişisel durumunuzla alakalı, gerekse de vermiş olduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı olarak kısa videolar çekip yükleyebilirsiniz. Bu ve buna benzer daha pek çok özelliği sayesinde instagram popüler bir sosyal medya programına dönüşmüştür.

28 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...