Instagram Şifre Değiştirme

Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Instagram Şifre Değiştirme Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

İnstagram şifre değiştirme işlemi oldukça kolay ve farklı seçenekler üzerinden yapılabilmektedir. Birkaç pratik işlem sonunda şifrenizi yenileyebilir veya değiştirebilirsiniz. Yazımızın devamında instagram şifre değiştirme konusunda detaylı bilgiler yer alacaktır. Bildiğiniz üzere instagram gibi sosyal medya hesaplarına daha çok akıllı cep telefonlarından giriş yapılmaktadır. Bu telefonlarda şifremi hatırla sekmesine tıklandığı için şifrenin unutulması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Özellikle farklı cihazlardan instagram hesabı giriş denemelerinde şifre hatırlamama gibi durumlar çok fazla yaşanmaktadır. Gerek farklı bir cihazdan giriş yapmak istendiğinde, gerekse de belli bir nedenden dolayı hesaptan çıkış yapıldığında şifre unutma sorunları çok fazla yaşanmaktadır. Bu kapsamda instagram şifremi unuttum diye endişe edenlerin karşılarına 3 farklı seçenek çıkmaktadır. Bu 3 seçenek arasından dilediğinizi tercih ederek yeni şifre oluşturabiliyorsunuz. İlk kayıt sırasında girmiş olduğunuz e mail adresi, facebook hesabınız veya sisteme kayıtlı olan cep telefonuz üzerinden şifre değiştirme işlemi yapılabilmektedir.

İnstagram şifresini unutanların hangi yollardan şifrelerini değiştirebileceklerini ayrıntılı olarak anlatalım istiyoruz. İlk olarak e mail yönteminden bahsediyor olacağız. E mail yöntemi ile şifre yenilemek istediğinizde, ilk olarak instagram sayfasını açmalısınız. Çıkan sayfada kullanıcı adınızı girmeniz ve unuttun mu seçeneğin tıklamanız gerekmektedir. Açılan yeni sayfada karşınıza kullanıcı adı veya e mail çıkacaktır. Bu iki seçenekten herhangi birini girerek ok tuşuna basabilirsiniz. Ok tuşuna baştığınızda instagram şifre yenilemesi için bir e mail gelmiş olacaktır. Şifreyi yenile butonuna basarak karşınıza çıkan şifre yenileme ekranına yeni şifrenizi iki defa girmelisiniz. Bu işlem sonunda mevcut profilinize ulaşmış olacaksınız.

Instagram Şifre Değiştirme 1

Bir diğer şifre yenileme yöntemi ise facebook hesabıdır. Özellikle facebook hesabını instagram hesabı ile paralel yapanlar için kolay ve pratik bir işlemdir. İki hesabın bağlantılı olmadığı durumlarda facebook seçeneği size yardımcı olmayacaktır. Facebook hesabı ile şifre değiştirmek için instagram hesabı ile bağlantılı olması şarttır. Bu noktada problem yoksa instagram şifresi kolaylıkla yenilenmiş olacaktır. Bu yöntemde de instagram hesabını açmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan ekranda kullanıcı adı girilmesi gerekmektedir. Unuttun mu seçeneğini tıklamanız ve devam etmeniz şarttır. Yan tarafta bulunan facebook ile sekmesini tıklamanız durumunda instagram şifre yenileme ekranına taşınmış olacaksınız. Bu ekranda karşınıza çıkan şifre yenileme penceresine iki defa tekrar etmek üzere şifrenizi girmelisiniz.

Instagram Şifre Değiştirme 2

Son olarak cep telefonu üzerinden sms yoluyla instagram şifre yenileme işleminden bahsedelim istiyoruz. Her zaman olduğu gibi instagram giriş sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Bu ekranda kullanıcı adı bölümüne kendi kullanıcı adınızı girebilirsiniz. Bu yöntem instagram şifrei bulma seçenekleri arasında en kolayıdır. Kullanıcı adınızı girdikten sonra unuttun mu seçeneğini görüyor olacaksınız. Unuttun mu sekmesine tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme 3

Yan kısımda görecek olduğunuz SMS ile sekmesini işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlem sonunda daha önce instagram kayıt işlemleri sırasında girmiş olduğunuz cep telefonu numaranıza bir şifre yenileme kodu gelmiş olacaktır. Size gelen şifre yenileme kodunu doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra şifre yenileme ekranına geçmiş olacaksınız. Çıkan ekranda belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeli ve kontrol amacı ile alt pencereye bir defa daha girmelisiniz. Sms yoluyla da şifre yenileme işlemi bu kadar kolaydır. Şifre unutma veya kaybetme gibi durumlar yaşanabilir. İnstagram kullanıcıları bu tür durumlarda endişe duymalarına gerek yoktur. Yukarıda da anlatmış olduğumzu gibi birkaç pratik ve kolay işlem sonunda yeni şifrenizi belirleyebiliyorsunuz. Şifre unutmak bu nedenle problem olarak değerlendirilmemelidir.

29 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...