Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2016 Ekleyen: Merve Kara


Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2016
Ekleyen: Merve Kara

Kalıcı makyaj nasıl yapılır? Kalıcı makyaj genellikle kaş, kirpik ve dudak bölgelerine uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması kalıcı makyaj malzemeleri kullanılarak uzman birileri tarafından kişilere uygulanan bir işlemdir. Bu işlemlerde sağlığa ve güzelliğe titizlik ve özen göstermek çok önemlidir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj nedir? Sürekli olarak makyajlı görünmek isteyenler kalıcı makyaj yöntemine başvurmaktadır. Kalıcı makyaj özelikle kaş, kirpik, ve dudak bölgelerine uygulanmakla birlikte bunların dışında da çoğu bölgeye uygulanabilen bir yöntemdir. Kalıca makyaj uygulamasında uygulanacak bölgenin renk tonuna göre pigmentler derinin hemen alt kısmına enjekte edilir. Bu uygulama ile en sevdiğiniz tonlardaki makyajı cildinize uygulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra kalıcı makyajın üzerine farklı tonlarda yine makyaj yapabilmeniz mümkündür. Bilinmesi gereken bir nokta ise kalıcı makyaj yaptıranlarda kalıcı makyajın sonsuza kadar sürmeyeceğidir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılıyor?

Kalıcı makyaj kaş; kalıcı makyaj kaş genellikle kaşları şekilsiz, dağınık ya da seyrek olan kişilerin tercihidir. Aynı zamanda kaşları çok hızlı uzayan kişilerin çözüm için yaptırdığı bir uygulamadır. Kaşlara kalıcı makyaj yapmak için öncelikle ten ve saç rengine uygun pigmentler belirlenir çünkü bu şekilde en doğal görünüm sağlanacaktır. Belirlenen pigment uygulama iğnesi ya da kalemi ile cihaza alındıktan sonra kaşlar için kalıcı makyaj işlemi başlatılır. Bu uygulama kalıcı makyaj malzemeleri ile kaşların çıkış yönünden başlanır ve son uzama noktasına kadar özenli bir biçimde ve kaşların bitimine kadar bu uygulama devam eder. Her iki kaş da birbirine eşit olur. Uygulama iki hafta sonra yeniden tekrar eder çünkü renk tonunun uygun olup olmadığı kontrol edilir ve olası bir renk açılması varsa tonun üzerinden yeniden gidilerek makyajın kalıcılığı sabitlenir. Kalıcı makyaj kaş sonsuza kadar kalmayacaktır. Kaliteye göre üç ay, altı ay ve dokuz ay sonra yavaş yavaş silinmeler görülebilir ya da renginin açılması durumu görülebilir. Kalıcı makyajın uzun süre devam etmesi için bir balm verilir. Verilen balm iki hafta kaşlara ince ince uygulanır.

Kalıcı makyaj eyeliner; kalıcı makyaj eyeliner çok dikkat ve özen isteyen bir uygulamadır. Kalıcı makyaj malzemeleri ile istenilen incelik ve uzunlukta tam olarak kirpik dibinden kalıcı makyaj eyeliner uygulaması yapılır. Bu uygulamada istenilen her renk için işlem yapılabilir. Öncelikle siyah renk tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kahverengi ve lacivert eyeliner da tercih edilmektedir. Bu uygulama eyeliner sürmekte zorluk çekenler için bir pratiklik sağlar.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılıyor?

Kalıcı makyaj dudak; kalıcı makyaj dudak uygulamasında daha fazla renk seçeneği bulunmaktadır. Genelde dudağın doğal tonları yakalanmak istenir. Bunun dışında isteğe göre moda olan ruj renklerine, gül kurusundan mora kadar çok fazla renk seçeneği bu uygulama ile yapılabilir. Kalıcı makyaj dudak uygulaması kalıcı makyaj malzemeleri ile dudak çizgisinden başlayarak dudağın iç kısımlarına kadar devam eden bir işlemdir. Aynı zamanda bu uygulama ile dudağa dolgunlukta kazandırılır.

Uzun süre dayanan kalıcı makyaj uygulaması diğer makyaj çeşitlerinden daha pahalıdır. Ancak bu uygulamanın uygulandığı pahalı olan tüm güzellik merkezleri size ve sağlığınıza gereken önemi vermeyebilir. Bu nedenledir ki güvenmediğiniz ve belgesiz bir salonda kalıcı makyaj uygulaması yaptırmamanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra güzellik salonlarının eğer mümkünse daha önceden yapmış oldukları uygulamalara bakmak yararınıza olacaktır. Hatalar yüzünden bazen kalıcı makyajda kaşlar yeşil veya gri görünebiliyor. Bu yüzden kalıcı makyaj uygulamasını uzman eller tarafından yaptırmanız gerekir.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...