Karın Kası Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 5 Şubat 2017 Ekleyen: Merve Kara


Karın Kası Nasıl Yapılır Yayınlanma Tarihi: 5 Şubat 2017
Ekleyen: Merve Kara

Karın kası özellikle erkeklerin en çok yapmak istediği hedeflerden biridir. Ancak, baklava gibi bir karna sahip olmak ve karın kaslarını sert ve düzgün hale getirmek çokda kolay bir süreç değildir. Bu nedenle karın kası hareketleri nelerdir ve nasıl yapılmalıdır gibi konularda bilgi sahibi olmanız büyük önem arz etmektedir. İyi bir karın kasına sahip olmak için spor salonlarına gitmenize ve dünya kadar para ödemenize gerek yoktur. Bunun için bazı teknik bilgiler ve karın kası egzersizlerini biliyor olmanız yeterlidir. Ayrıca, beslenme konusunda da bilinçli olmalı ve sindirilmesi zor olan besinleri tüketmemelisiniz. İşte hiçbir yere gitmeden düzenli bir şekilde evde karın kası oluşturmanızın formulü.

Karın kası yapmak isteyen ve iyi bir görüntü elde etmek isteyenlerin şunu unutmaması gerekir. İyi ve sıkı bir karın kasının size katacağı estetik görünüm çok fazla olacaktır. Bu kapsamda olası fazla kilolarınız bile bu estetik görünümü bozamayacaktır. Bilmeniz gereken karın kası yapma tekniklerini öğrenerek uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Karın kası egzersizleri sürecinde diyet yapmanız önerilmektedir. Bir yandan karın kası çalışmak, bir yandan da tıka basa yemek son derece yanlıştır. Bu şekilde yapmanız sadece kendinizi kandırmanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle çok titiz olmalı, hedefe kitlenmeli ve baklava gibi bir karın kasına sahip olmalısınız. Yazımızın devamında iyi ve sıkı bir karın kası için yapabileceğiniz egzersizleri sıralıyyor olacağız.

Karın Kası Egzersizleri

Karın kaslarınızı geliştirmek, onları sıkı bir hale getirmek ve adeta baklava gibi bir görünüme kavuşmak için aşağıda verecek olduğumuz karın kası egzersizlerini doğru bir şekilde yapmanız yeterli olacaktır. Bu egzersizler karın kası geliştirme adına çok önemli olacaktır. Belli bir süre bu egzersizleri uygulamak ve sonunda iyi bir karına sahip olmak artık çok kolaydır.

Karın Kası Egzersizleri

Mekik

Mekik karın kası yapmak için bilinen ve uygulanan en popüler egzersiz yöntemidir. Çok etkili ve direk olarak karın kaslarını çalıştıran bir egzersizdir. Özellikle üst karın kaslarına yönelik en etkili çalışmadır. İlk süreçte belki çok zorlanabilirsiniz. Ancak, kısa süre içinde karın kaslarınız alışacak ve her zaman çok daha fazlasını isteyecektir. Farklı mekik hareketlerinin de olduğunu bilmeniz gerekir. Daha etkili mekik çekmek ve karın kaslarına yüklenmek için sağ bacağınızı kaldırın ve sol kolonuzu bacağa değecekmiş gibi yaklaştırın. İşte karın kaslarının en çok zorlandığı egzersiz bu olacaktır.

Karın Kası Egzersizleri 1

Yan Karın Kası Egzersizleri

Yan karın kası egzersizleri baklavalar için büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda evde karın kası yapmanın en kolay yollarından biridir diyebiliriz. Baklavaların daha estetik görünmesi için yan karın kası egzersizleri gereklidir. Bu egzersizin ihmal edilmesi durumunda iyi bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Ekstra bir ağırlık uygulayarak bu hareketin daha doğru yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Karın Kası Egzersizleri 2

Leg Lift

Alt karın kaslarını geliştirmeye yönelik bir egzersizdir. Bu egzersiz ile havada bisiklet pedalı çeviriyormuş gibi kendinizi hissedebilir ve büyük bir keyifle bu hareketi yapabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi diyet çok önemlidir. Bu hareketlerin karın kası diyeti ile birleştirilmesi çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Karın Kası Egzersizleri 3

Sopasız Twist

Belden aşağısını sabit tutarak belden yukarsını sağa ve sola döndürmektir. Baklavalar için yapılması gereken egzersizler arasındadır.

Plank Egzersizi

Plank egzersizi dediğimiz harekette ise şınav vaziyetini alarak yorulmadan bunu yapabilirsiniz. Çok kolaydır ve bütün kasları çalıştırır. Bunun yanında yan karın için sabit duruş hareketi dediğimiz egzersizi de her zaman yapabilirsiniz.

4 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...