Karınca Nasıl Gider

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Karınca Nasıl Gider Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2017
Ekleyen: Merve Kara

Karıncalar özellikle yaz aylarında kapı ve pencerelerin açılmasıyla ve bu minik canlıların da uyanıp hayata merhaba demesiyle evlerimizi istila edebilirler. Özellikle mutfak ve balkon sövelerinde başlayan karınca istilası zamanla tüm eve yayılabilmektedir. Kontrolü elden bırakmamak gerek. Karıncalar yaz boyunca yuvalarına yiyecek taşımakla meşguldürler. Bu konuda da evlerdeki mutfak dolapları ve yerlere dökülen kırıntılar onların hedef alanıdır. Peki, evde karınca nasıl gider? Öncelikle evden karınca nasıl gider sorusuna onlara zarar vermeden gönderme yollarından bahsederek cevap vereceğiz. Karıncalar sonuçta insanlara zarar vermeyen canlılardır. Ama bizi yaz boyunca canımızdan bezdirebilirler.

Düzenli Temizlik

Evi her daim hijyenik tutmak bir süre etkili bir yoldur. Temizlikten sonra deterjan kokusundan dolayı yollarını değiştiren bu küçük canlılar bir süre sizi rahatsız edemezler. Kırıntıların yerlere dökülmemesine ve dışarıda yiyecek kalmamasına özen göstermek de onların arayışları konusunda pes etmesini sağlayabilir.

Kahve Telvesi

Karıncaların kokusunu beğenmediği besinlerden bir tanesidir telve. Nerede görseler yollarını değiştirirler. Bu sebeple karınca yuvalarına yakın yerlere kahve telvesi dökerseniz zamanla yollarını değiştireceklerdir.

Salata Kabukları

Salata kabuklarını küçük parçacıklara ayırarak yuvalarının olduğu bölgelere dökelim. Beklemeye geçelim. Bir süre sonra nefret ettikleri bu kokudan dolayı sizden uzaklaşacaklardır.

Toz Tarçın

Toz tarçın da yine sevmedikleri bir kokudur.

Bebek Pudrası

Bebek pudrası karıncaların yönlerini karıştırmalarına ve yuvalarını kaybetmelerine sebep olmaktadır. Bu şekilde sizi rahat bırakacaklardır.

Karınca Nasıl Gider 1

Portakal Kabukları

Portakal ya da mandalina kabukları da mikserden geçirilerek yuvalarının olduğu bölgelere dökülürse bu koku onların başını döndürecek ve böylece istenmediklerini fark edeceklerdir.

Karınca Nasıl Gider 2

Nane Limon

Limon üzerine nane serperek yuvalarına yakın yerlere koymanız onları uzaklaştıracak ve yönlerini değiştirecektir. Yukarıda doğal yöntemlerle ve zarar vermeden karınca evden nasıl gider sorusuna yöntemler geliştirebildik. Doğal yöntemlerin etkili olmadığını var sayarsak farklı türlü karınca nasıl gider evden acaba? Bunun için geliştirilmiş etkili karınca savar ilaçlarla onları öldürerek evinizi temizleyebilirsiniz. Bu konuda piyasada satılan her ilacı almamakta fayda var. Çünkü bazı ilaçların etkisi insanlara da zarar verebilecek kadar büyükken bazılarının etkisi de karıncaları bile öldüremeyecek kadar küçüktür. İyi bir araştırma yapmakta fayda var.

Karınca Nasıl Gider 3

18 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...