Karıncalar Hakkında Bilgi

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2017 Ekleyen: Merve Kara


Karıncalar Hakkında Bilgi Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2017
Ekleyen: Merve Kara

Karıncalar yerde sürünerek gezen ve çok çalışkan olarak bilinen minik hayvanlardır. Karıncaların boyları bulunur. Karıncalar kışın yiyeceklerini stoklayan ve çok fazla çalışkan olan hayvanlardır. Makalemizde  karıncalar hakkında kısa bilgi konusu hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızda, karıncalar ne yer hakkında bilgi konusu hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Karınca çok yassı başlı olan ince yapıda bir hayvandır. Minicik gözleri bulunur. Karıncalar iki ayaklı tin tin giden hayvalardır. Karıncalar siyah renkli derinlerde kalan canlılardır. Karıncalar deyim yerindeyse atom gibi çalışan hayvanlardır. Bu nedenle çok büyük cinste olan karıncalara atom karınca denir. Genelde yaz aylarında çok fazla meydanda olurlar.  Birçok kişiyi bilgilendirecek olan karıncalar hakkında bilgi kısa, anlatımlı yazıdan umarız memnun kalmışsınızdır. Karıncalar kendilerinden çok yavrularını düşünen canlılardır. Yavruları için kış aylarında hazırlık yaparlar ve yiyeceklerini biriktirirler.

Karıncalar Hakkında Kısa Bilgi

Karıncalar yerde sürünerek gezen çift kanatlı 2 mm çapında gövdeleri olan hayvanlardır. Karıncalar bazı kadınlar için mutfakta kabus hayvanlar olsa da sonuçta onlarda bir canlıdır. Allah CC. bahşettiği yani yarattığı canlılardandır. İnsanlara zarar vermezler sadece insanlara kaşıntı yapabilirler. Karıncalar bazı kişilerin tenlerinde alerjik reaksiyona neden olurlar. Karıncalar minik kemirgenlik yapısı olan zararsız hayvanlardır. Deyim yerindeyse arı gibi çalışırlar. Karıncaların en bilindik yönü ise zeminde yürürken asla kayma olmadan yürümeleridir. Dümdüz bir istikamette yürüyen canlılardır.

Karıncaların din de yeri bulunur. Karıncalar Peygamber Efendimize tuzak hazırlandığı zaman ona zarar verilmesini önlemek için örümcek ağının sarılmasında yardımcı olan canlılardır. Karıncalar Peygamber Efendimiz’in zararlı ve onu öldürmek isteyen düşmanlarından korunması için yapılan ağa destek olur.

Karıncalar Ne Yer

Karıncalar mutfakta veya sağ da sol da gördükleri aşağıdaki yiyecekleri stoklar. Karıncalar mutfakta veya sağ da sol da gördükleri yer alan minik parçaları yaz ayından depolamaya başlarlar. Karıncalar yerde sürünerek kendilerine özel yer edinirler ve aşağıdaki malzemeleri de ilgili yere depo ederler. Arpa şehriye veya pirinçler, kurabiye parçacıkları gibi minik gıdalar üzerinde dolaşırlar.

Karıncalar Ne Yer

 • Ekmek Kırıkları
 • Şeker Kırıklıkları
 • Buğday Taneleri
 • Mısır Püskülleri
 • Mısır Taneleri
 • Bisküvi Taneleri
 • Arpa şehriye veya pirinçler
 • Kurabiye tozları
 • Gofret veya kurabiye parçacıkları
 • Fasülye taneleri

Karıncaları Nasıl Yok Ederiz

Karıncaların istila ettikleri yerler genelde köşelerdir. Bazı bölgelerde karınca çok fazla olabilir. Karıncaların istila ettikleri yerler ev içinde genelde mutfaklardır. Genelde iş yerlerinin mutfaklarında sebzelere gelen karıncalardan kurtulmak aslında zor değildir. Mutfak dolapları arasından yer zemininde kalan makine aralıklarından aniden çıkar. İlgili hayvanları yok etmek için karınca kovar kullanabiliriz. Aşağıda verilen yöntemlerle  karınca tarzu hayvanlara tuzak kurabilir ve onları anında yok edebiliriz. Karıncaların istila ettikleri yerlerde genelde çok fazla yemek artıkları olur.

Karıncaları Nasıl Yok Ederiz

 • Karınca Spreyi: Karıncalar yok eden spreyler bu süreçte çok işinize yarar. Karıncaları kapan makineler sayesinde isterseniz onları istemediğiniz yerden etkin bir şekilde kaldırabilirsiniz.
 • Kokulu yöntem: Karıncalara çok hafif koku salan bu yöntemle de yok edebiliriz. Bazı makineler karıncalara koku salar ve karıncalar oraya bir daha gelmez.
 • Yere deterjan tozu atmak : Yere deterjan tozu atmak karıncaları yok edecek bir yöntemdir. Yere deterjan tozu atmadan önce o bölgede ne derece karınca olduğunu tespit ediniz.
 • Yuvalarını engellemek: Karıncaların yuva kurmasını engellemek için mutfaklarda açık kalan aralıklıları kapatınız. Ayrıca yemek artıklarını yerlerde bırakmayınız.
 • Kolanya sıkmak: Karıncaların yuva kurmasını engellemek için en fazla yoğun oldukları bölgelere kolonya sıkınız.
 • Temizlik: Karıncaların çoğalmasını engellemek için mutfağı her yemekten sonra temizleyiniz.

Karıncaları Nasıl Yok Ederiz 1

13 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...