Kestane Nasıl Çizilir

Yayınlanma Tarihi: 6 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kestane Nasıl Çizilir Yayınlanma Tarihi: 6 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Kestanenin içinin hamur kalmaması ve çok iyi pişmesi için kestaneyi çizmek gereklidir. Kestane çizmek için acele etmemek gereklidir. Kestaneyi çizerken açık renkli kabuklu kısım altta kalacak şekilde tutunuz. Kestanenin kabuklarının birleştiği yönden hafif ağız açıklığı kalacak kadar çizmek gereklidir. İlgili yazımızda kestane nasıl çizilir diye sorulan tüm soruları yanıtlandıracağız. Arama motorlarında kestane nasıl çizilir video linki ile aranan en kapsamlı video bizim sitemizdedir. Fırında pişirilecek olan kestane çizilmelidir.  Teknoloji böyle giderse kestane çizmek içinde ayrı bir aparat yapabilir.

Her şeyi yapmanın ön şartı vardır. Bir ürün doğru pişirmek için doğru kesmek gerekir. Örneğin kestanelere odaklanarak kesim yapmak gerekir. Kontrollü olmak bu süreçte önemlidir.  çizmek Kestaneyi daha öncesinde çizmediyseniz zorlanmanız çok normaldir. Artık herkes için çok kolay hale gelecek kestane çizme işlemlerini bu sürede kısa zaman içinde yapıyor olacaksınız. Çizmek demek bıçak ile kestanenin üst kısmına yani kestaneye ağız açmak demektir. Bir nevi kadınların kendi aralarında konuştukları yarık açmak ile aynıdır. Kullanıcılara özel hazırlanan kestane çizimi resimli anlatım ve videolar bu konu hakkında başarılı olmanızı sağlar.  Tüketicilere kısa sürede yapmanıza yardımcı olacak kadar detaylı anlatılan kestane çizimi videoları özenle hazırlandı. Ev hanımlarını memnun eden bu uygulama ile işlemleriniz artık boşa çıkmayacak.

Kestane çizerken acili yetiniz yok ise zaman çok uzun ise daha iyi odaklanacaksınız. Bir patatesi soyan kolay bıçaklar üretildi fakat kestane çizmek için henüz kesici bıçak üretilmedi. Bu durum doğal olarak sizlerin yaratıcılığınıza ve el becerinize bağlıdır. Kestane çizmeyi başaran insanlar genelde köyde yetişen ve kestane yetiştiren insanlardır özellikle Sinop kadınları bu işi çok iyi bilirler. Çok da hızlı yaparlar. Kestane çizerken çok fazla hızlandıran aparatlarda basit yöntemlerle kesim yapacağız. Fakat henüz böyle bir aparat üretilmedi. El becerisi olan kişiler bu süreçte çok etkilidir.

Kestane Nasıl Çizilir 1

Kestane özellikle kış aylarında çok canımızın istediği bir üründür. Kestane tüketirken çok mutlu oluruz. Bu makalemizde etkili olan kestane kesimi ile ilgili videolar gerçekten sizlere mutfakta özel fikirler verecek. Özellikle kestane böreği yapanların işini çok fazla kolaylaştıracak kestaneleri kesmeden önce 1 saat suda bekletmek daha kolay çizim yapılmasını sağlar. Kestane çizmeyi çok keyifli hale getirecek olan pratik ipuçları videosu herkes tarafından beğenilecek özelliktedir. İşe yaracaktır.

İlgili yazımız kestane keserken uzun zamanını harcayan kadınlar içindir. Kestane çizerken uzun zaman harcamaya hiç gerek yok. Birbirinden farklı boyda olan kestaneleri çizerken bile size yardımcı olan videoları sonuna kadar takip etmenizi öneriliriz. Kestane haşlanırken çok fazla çizilmez. Fırında pişecekse çok çizilir. Yaklaşık bir kilo kestane için toplamda 15 veya 20 dakika çizim için uğraşırsınız. Yarım saate yakın vaktinizi alır. Düzenli kesim için köklerini sulayınız.  Vakit her zaman nakittir diyerek sizleri bilinçlendirmenin mutluluğunu huzurunu yaşıyoruz.

Kestane Nasıl Çizilir 2

 • Kestane Çizmek için her şeyden önemlisi işte başarılı olacağımız bilmek gerekir.
 • Kestane çizilirken kökleri sulanmalıdır.
 • Çok sert olan kestane güneş ışığında yumuşatılmalıdır.
 • Kestanelere tamamen odaklanın. Aklınız başka yerlerde olmasın.
 • Çok geniş bir kesim olmayacak.
 • Kestane çizerken kontrollü hareket ediniz.
 • Bıçak kesmiyorsa iyice eleyiniz.
 • Kestane tek bir yönde ilerlenerek kesilir.
 • Bıçağın çok iyi kesmesi gereklidir.
 • Büyük bıçak olmaz küçük bıçak kullanın.
 • Elinizi koruyun yanlışlıkla elinizi kesmeyin.
 • Acele etmeyin
 • Ortadan ikiye ayıracak kadar derin kesmeyin sağ ve sol kısımdan ağzı açılacak kadar çukur açmaya çalışın.
6 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...