Kına Nasıl Çıkar

Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kına Nasıl Çıkar Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Kına, yapısı gereği çıkartılabilen bir nevi geçici dövme niteliğindedir. Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla yapılan kına, birbirinden farklı motifler ile birlikte vücudun farklı bölgelerinde oldukça şık görünümlere de sebep olabilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Bütün bunlara rağmen birçok kişi zaman içerisinde geçmesi ve görünümündeki canlılığı kaybetmesi sebebi ile kınayı çıkarmak istemektedir. Bu sebeple de kınanın nasıl çıkarılacağı konusunda çeşitli araştırmalar yapmaya devam etmektedir. Kınanın çıkarılabilmesi için kişilerin sabırlı olması ve ciltlerine zarar vermeden bu kınayı çıkarması çok daha büyük bir önem teşkil etmektedir.

Kına Elden Nasıl Çıkar?

Çok eski zamanlardan beri düğünlerden önce kına geceleri düzenlenmektedir. Gelin ve damatların yanı sıra, bu kişilerin yakınları da bu mutlu günlerini kutlayabilmek için kına geceleri organize etmekte ve ellerinin bir bölümüne kına yakmak istemektedir. Birçok kişi son derece sevse de, birçok kişi de zaman içerisinde elindeki kınayı çıkarmak istemektedir. Bunun için ise eldeki kına nasıl çıkar? Sorusu sıklıkla yöneltilen bir soru haline gelmektedir.

Limon ve karbonat eşit miktarlarda karıştırılır ve bir macun kıvamına getirilir. Elde edilen bu karışım kınalı olan bölgeye sürülür ve nazik hareketler ile masaj yapılır. Daha sonrasında ise ılık su ile güzelce durulanır. Hakiki zeytinyağı kullanmak da, eldeki kınanın kısa sürede geçmesi için sıklıkla kullanılan ve son derece de etkili olan bir yöntemdir. Avuç içerisine dökülen zeytinyağı ile eller güzel bir şekilde ovuşturulur. Bir süre zeytinyağın emilmesi beklenir ve elde çok yağ kalması halinde ılık su ile durulanır. Saçlar için kullanılan saç kremi, kınalı olan bölgeye dökülür ve masaj yaparak yedirilir. Bu yöntem de, ellerdeki kına izlerinin geçmesinde kullanılan etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Kına Nasıl Çıkar 1

Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

Çok eski tarihlerde, kadınlar saç boyası olmadığı için saçlarındaki rengi değiştirmek ya da saçlarındaki beyazları kapatmak için kına ile saçlarını boyamayı tercih etmekteydi. Parlak ve bir o kadar da doğal bir yöntem olması sebebi ile son derece büyük bir ilgi gören kına, günümüzde çok sayıda saç boyası çeşidi olmasına rağmen hala çok sayıda kadın tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Saçına kına yapmış olan kadınlar, bir süre sonra bu kınanın geçmesini istemektedir. Böyle bir durumda ise kınanın saçtan nasıl çıkarılacağına dair çeşitli araştırmalar içerisine girmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kadın tarafından bu sorunun cevabı aranmaya da devam etmektedir.

Saçındaki kınayı geçirmek isteyen kadınlar için argan yağı, Hindistan cevizi yağı ve hakiki zeytinyağı son derece etkili olabilmektedir. Bu konuda denemiş olan kişiler, mineral içerikli yağların kınayı saçtan çıkarmak için son derece etkili olduğunu belirtmektedir. Bütün saçlar, belirtilen bu yağlar ile komple yağlanmalıdır. Daha sonrasında avuç içleri ile güzel bir şekilde masaj yapılmalı ve yaklaşık yarım saat kadar beklenmelidir. Böylelikle kısa süre içerisinde saçlardaki kına akmakta ve kişiler kendi saç renklerine dönmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi saçlarındaki kınadan arınmak istemekte ve bu sebeple de saçlarını yağ ile hem bakım yapmakta hem de saçlarındaki kınayı akıtmaktadır. Bütün bunların yanı sıra saçların sıklıkla yıkanması da, kınanın kısa süre içerisinde saçtan akıp gitmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yüksek arındırıcı özelliğine sahip olan şampuanlar da bu konuda oldukça etkilidir.

Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

14 Ocak 2017

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. Avatar
    Derya 26 Ocak 2017 at 14:17 - Reply

    Teşekkür ederim çok sağol

Yorumlarınızı bekliyorum...