Köpek Nasıl Eğitilir

Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


Köpek Nasıl Eğitilir Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2017
Ekleyen: Merve Kara

Köpek nasıl eğitilir noktasında bilmeniz gereken temel konuları sizlerle paylaşıyor olacağız.  Özellikle son dönemlerde evde köpek besleme isteği pek çok kişide popüler hale gelmiştir. Köpek eğitimi için bilinmesi gereken çok önemli detaylar söz konusudur. Bizde evde gerek normal köpek, gerekse de yavru köpek nasıl eğitilir konusunda önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Evinizde beslediğiniz köpeklerin sağlığına ve bakımına önem vermelisiniz. Olası bir sağlık sorunu olup olmadığını her an takip etmeniz gerekmektedir. Bu durum hem köpeğin, hem sizin sağlığınız, hem de evinizin hijyeni bakımından büyük önem arz etmektedir. Köpeği ilk eve aldığınızdan itibaren köpek eğitiminin başladığını belirtmek istiyoruz. Beslemek için evinize aldığınız yavru köpek için köpek eğitimi noktasında temel olarak aşağıdaki bilgilere sahip olmanız büyük önem arz etmektedir.

 • Köpeğinizin sağlığını düzenli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.
 • Hangi hastalıkların problem yaratacağını ve hangi hastalıklarda veterinere gitmeniz gerektiğini bilmeniz önemlidir.
 • Köpek bakımı ve olası köpek hastalıklarının olası belirtilerini araştırmanız şarttır.
 • Ortaya çıkabilecek hastalıklarda köpeğin tedavisini tam olarak yapmak, tedavi sürecini izlemek ve köpeğin bu hastalıktan tamamen kurtulduğundan emin olmak büyük önem arz etmektedir.

Bu saydıklarımız genel konulardan bazılarıdır. Şimdi evde golden köpek nasıl eğitilir konusu üzerine yoğunlaşalım istiyoruz. Evde köpek besleyenler veya köpek beslemeyi planlayanlar aşağıda belirtecek olduğunuz ayrıntılara çok dikkat etmesi gerekmektedir.

 • İlk olarak köpeğinizin rahatı, konforu ve huzurunu sağlamak için uygun koşullar yaratmak zorundasınız. Köpeğin konforlu ve kendisini rahat hissedebilmesi için uygun ortam koşullarını ev içerisinde kesinlikle sağlamalısınız.
 • Daha sonraki süreçte köpeğinizi nasıl beslemeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Pek çok farklı cins köpek bulunmaktadır. Golden cinsi de bunlardan biridir. Farklı cins köpekler için verilmesi gereken besinler hakkında uzman bir veterinerden destek almanız çok önemlidir.
  Köpek Nasıl Eğitilir 1
 • Köpeğinizin temizliği önemli konuların başında gelmektedir. Hem köpeğin sağlığı, hem de sizin sağlığınız bakımından çok önemli bir gereksinimdir. Bu doğrultuda köpeğinizi doğru yıkamalı ve tımarlamalısınız. Bit, pire gibi olumsuz durumların oluşmaması için temizlik ve tımarlamayı düzenli olarak yapmalısınız.
 • Köpeğin kontrolleri ve muayenesi önemli konulardan biridir. Bunun için her gün veterine gitmelisiniz demiyoruz. Ancak, kişisel olarak nasıl muayene edilmesi gerektiğini bilmeniz şarttır. Bu çerçevede günlük olarak köpeğinizi baştan sona gözle kontrol etmeniz çok önemli bir husustur.
 • Köpekler aynı insanlar gibidir. Köpekler içinde spro egzersizleri yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için köpek egzersizlerini doğru bir şekilde biliyor olmanız şarttır. Bu doğrultuda tuvalet eğitimi köpek nasıl eğitilir gibi konularda da uzman desteği almanız şarttır.
  Köpek Nasıl Eğitilir 2
 • Acil durumlarda nasıl hareket etmeniz gerektiği üzerine detaylı bilgi sahibi olmanız şarttır. Birtakım hastalık ve fiziki durumlarda köpeğe ne şekilde ilk yardım uygulanacağını kesinlikle öğrenmek zorundasınız.
 • Köpeğin aşılarını aksatmadan ve düzenli olarak yaptrımak çok önemlidir. Bunun için veterinerinizden hangi dönemlerde hangi aşının yapılması gerektiğini muhakkak öğrenmelisiniz.
 • Beslediğniz köpeği en doğru zamanda kısırlaştırmanız gerekiyor. Bunun içinde veterinerinizden bilgi almayı unutmamalısınız.
 • Bit ve pire muayenelerini gözle ve elle düzenli olarak yapmak şarttır.
 • Köpeklerin yılda 1 defa genel periyodik muayeneden geçmeleri gerekmektedir. Bunun için süreçleri takip etmek önemlidir.
 • Herhangi bir sağlık probleminde kesinlikle veterinere başvurmanız ve her konuda veterinerinize güvenmeniz şarttır.
 • Acil durumlarda bilgi sahibi olmadığınız problemlerde kişisel müdahalelerden kaçınmalısınız.

Köpek Nasıl Eğitilir 3

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi daha pek çok ayrıntının köpek eğitiminde önemli olduğunu görebiliyoruz. Evde köpek bakımının ve eğitiminin tahmin edildiği kadar kolay olmadığı ve bu konuda çeşitli eğitimler alarak tecrübe sahibi olmanız gerektiğni hatırlatmak istiyoruz.

9 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...