Kullanmadığınız Ojeler Ne İşe Yarar

Yayınlanma Tarihi: 16 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kullanmadığınız Ojeler Ne İşe Yarar Yayınlanma Tarihi: 16 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Kadınların vazgeçilmezi oje, tırnakları güzelleştiren bir ürün olsa da kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle kullanmadığınız ojelerinizi çöpe atmak yerine faklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Takılarınızın renk vermesini yani cildinize yeşilimsi lekeler bırakmasını önlemekten tutun iğneden iplik geçirmeyi kolaylaştırmasına kadar birçok alanda işe yarayabilir. Gelin kısaca bunlardan bahsedelim.

Kullanılmayan Ojeleri Değerlendirme

İlk olarak birçok kadının bildiği gibi kaçan çorapların daha fazla yırtılıp ayrılmasını önlemek adına geçici bir çözüm olarak kullanılabilir. Dışarıdaysanız ve yakınlarda yenisini alabileceğiniz bir dükkan yoksa kurtarıcı meleğiniz oluyor. Bir damla damlatın, kaçık olan yeri biraz havada, teninizden uzak tutarak kurutursanız yapışmasını da önlemiş olursunuz.

Ayakkabı bağcıklarınızın ucu zamanla yıpranır, bağlı bulunduğu plastik kopabilir. Doğal olarak bağcık ipliği sökülmeye başlar. Ucuna birkaç damla sürüp tekrar sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Hatta şeffaf yerine renkli kullanıp bağcıklarınıza hoş bir görünüm katabilirsiniz.

Ayrıca ayakkabı tabanını renklendirebilirsiniz. Sevdiğiniz bir renk ojeyle tabanı boyarsanız su geçirmez özelliğinden dolayı yağmur çamur düşünmenize de gerek kalmaz. Öte yandan tabanı çizik ayakkabılarınızı bu yöntemle tamir edebilirsiniz

oje ile ayakkabi boyama

Ojenin su geçirmez özelliği aslında birçok yerde kullanılabilir. Örneğin görünüm itibariyle birbirine benzeyen çiçeklerinizi veya bitkilerinizi isimlendirmek için etiketler üretebilirsiniz ki oldukça basit bir yöntemle yapılıyor. Tek ihtiyacınız olan kağıt ve uzun kürdan. Kağıdın üzerine yazınızı yazıp kağıdı şeffaf ojeyle kaplayın ve yine ojeyle kapladığınız kürdana bantlayın. Kürdan yardımıyla da toprağa sabitleyebilirsiniz. Etiketiniz hazır.

eski oje nerede kullanilirGözleriniz iyi görmüyorsa veya iğneden geçireceğiniz iplik ucu bir türlü toplu durmuyorsa mükemmel çözüm. İpliğin ucuna bir damla damlatmanız yeterli. Ojenin kullanım alanlarından biri de takıların renk vermesini önlemektir. Takınızın arkasına sürerseniz bu problemden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca tamamına şeffaf olanı tercih edip sürmek kaydıyla sahte altın, gümüş gibi takıların kararmasını da engellemektedir.

16 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...