Küp Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 16 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Küp Yapımı Yayınlanma Tarihi: 16 Eylül 2017
Ekleyen: Merve Kara

Küp yapımı eğer mantığını bilirseniz aslında çok kolay bir işlemdir. Küp yapmak ne işimize yarıyacak diye düşünmeyin. Karton küpten çeşitli objyeler üretim evinizin bir köşesine yerleştirebilir, çocuğunuz küp yapımıyla ilgili ödevine yardımcı olabilir ya keyifli bir sanat olan origamiyi deneyebilirsiniz. Bu yazımızda herkesin merak ettiği rubik küp yapımı konusuna da değişeneceğiz.

Kağıttan ya da kartondan küp yapmaya planlıyorsanız incelikle bir kurşun kaleme, keskin bir makasa ve tutkala ihtiyacınız olacak. Kağıttan küp yapımı için kağıdınıza yazımızın ekinde görseli yer alan kılavuz çizgilerini çizmenizi öncelikle öneririz. Ardından katlama yerlerinden dikkatlice, taşırmadan kesin. Sonra küpünüzü katlayarak, kulakçıklarından sırayla ve dikkatlice yapıştırın. İşte tamam elinizde çok şık bir küpünüz oldu. Kartondan küp yapımı da aynı mantıkta olacaktır. Karton malzeme biraz daha kalın olduğu için kulak yerlerinden, yani katlandığında içte kalacak bölümlerden, iyice tırnakla iz oluşturup, katlanması sağlanmalıdır. Kartondan yaptığınız küpleri yaldız ya da kurdelelerle süsleyip üstten bozuk para geçecek bir bölüm açıp kumbara yapabilirsiniz mesela…

Küp Yapımı 1

Origami Küp Yapımı

Origami küp yapımı özellikle çocuklarla yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biridir. Çünkü renkli ve farklı desenlerdeki kağıtlar, origami sanatına göre katlanarak küp tasarımı yapılır. Bu da çok incelikli ve keyifli bir faliyettir.

Origami Küp Yapımı 2

İhtiyacınız olacak malzemeler, yine kurşunkalem –kılavuz çizgelirini belirlemek için -, keskin bir makas, renkli katlamaya uygun kağıt olacaktır.

Origami yapımıyla ilgili yazımızın ekindeki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Rubik Küp Yapımı

Rubik küp eğlenceli, zamana ve hafızaya dayalı bir zeka oyunudur. Rubik küp yapmak için öncelikle bir yüzeyi çözmek ardından yan yüzeylerin sırayla 1.satırı, 2.satırı şeklinde devam etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Rubik küpte her yüzeyde farklı zemin renkleri bulunmaktadır. Oyun her yüzeyde karışıklık olmadan bir rengin tanımlanması ile oyun tamamlanır. Oyunu incelemek için lütfen yazımınızın ekinde yer alan görellere bir göz atın. Size oyun hakkında fikir verecektir.

Rubik Küp Yapımı 1 Rubik Küp Yapımı 2

16 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...