Mağaza Dekorasyon

Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Mağaza Dekorasyon Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

Günümüzde iç mimarlarda bu yöne doğru yoğunlaşması ile birlikte mağaza tasarımı, dekorasyonu hızla yükselmiştir. Her gün yüzlerce kişiye kapılarını açıp misafirlik yapan mağazalar, isteğe ve arzuya göre her mağazaya özel tasarım yapılmaktadır. Özel tasarımın kapladığı alanlar vitrinlerden başlayıp her detaya kadar ulaşmaktadır. Bir mağazanın dekoratif aksesuarlar ile süslenip donatılması, o mağazayı rahat ve lüks görünmesini sağlar. Bu da müşterilere kendilerini oldukça değerli hissetmelerini sağlamasıyla birlikte alışveriş yaparken rahat hissetmelerine de yarayacaktır. Mağazadaki dekorasyonlar ile görsel bakımından oldukça doyum olmasıyla birlikte daha fazla müşteri kazanabilmek mümkün.

Mağazalarda Vitrinin Önemi

Mağaza içerisinde mağaza vitrinleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu vitrinlerinde konsepti olması gerekirken aynı zamanda gelişigüzel yapılmamalıdır. Mağaza içerisinde satılan ürünlerinde birebir konsepti genelini yansıtmalıdır. Vitrin için belirlenen ürün, mağazalar içerisinde ne satılıyor ise onların özeti gibi olması gerekir ve kullanılacak olan her malzeme dikkat çekici bir özellik taşıması gerekir. Büyük alışveriş merkezi içerisinde detaylar daha iyi bilindiğinden dolayı, dekorasyon malzemeleri mağazaya özel tasarımcı ya da iç mimarlarla çalışılır.

Alışveriş Merkezlerinde Dekorasyonlar

Mağazalar bilindiği üzere sağlam kaliteli ürünlerin bulunduğu yerdir ve halka açık mekânlar olarak akşama kadar hizmet vermektedirler. Mağazalar önünden geçerken insanları çekecek olan şey mağaza rafları üzerinde bulunmakta olan ürünler gibi oranın konsepti de müşteriyi çekmede en önemli etken olacaktır. Mağaza dekorasyonu neden önemli diye sorulduğunda ise, müşteriler kazanıp daha yükselmek içindir. Çünkü bir mağaza içerisinde dikkat çekici dekorasyonların yanı sıra görsellik bakımından da ihtişamlı gözüken bir mağaza yeri oldukça müşteri kazanmaktadır. Mağazalar bir kişiye hitap etmediğinden dolayı dekorasyonları kullanırken genellikle en çok tercih edilenleri bir arada kullanmak birçok müşteriye bir dekorasyon ile hitap etmek mümkün olacaktır. Görsel kullanımın zihinde yarattığı etki ise uzun süreli olduğundan, görsel dekorasyonlar daha çok tercih edilmektedir.

Mağaza Dekorasyon 1 Mağaza Dekorasyon 2 Mağaza Dekorasyon 3 Mağaza Dekorasyon 4

2 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...