Mandalina Kaç Kalori

Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Mandalina Kaç Kalori Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Yediğimiz her üründeki kalori oranı önemlidir. Aşırı kilo almamak adına bu sürece dikkat etmeliyiz. Mandalina içindeki gelen tatlılık oranı vitamin deposudur. Dolayısıyla mandalina ile zayıflamak oldukça kolaydır. Sizler zaten gerekli olan vitamini alacaksınız. Özellikle mandalina suyu içmek herkes için çok faydalıdır. Mandalina kalori değeri ise 20 cc kalori arasında değişir. Turunçgillerden en çok tercih edilen meyvedir. Kabukları çok yumuşak olduğu gibi kalında olabilir. Ege bölgesinde yetişen mandalina kalorisi düşüktür.

Mandalina kalorisi yüksek olsa da sorun olmaz. Vücudun sağlıklı olması ve vitamin alma gereksinimleri için ihtiyaç olan meyvedir. Mandalina yumurta, peynir, zeytin gibi kahvaltılık öğünlerle tüketildiğinde de kalori açısından oldukça zengin olabilir. Puro vitamin açısından da çok sağlam kalori almanıza yardımcı olur. Sizleri gün boyunca dengede tutar. Sinir sisteminin de işlevlerini düzenler. Mandalina şeker oranı az olmasından kaynaklı kemik gelişimi için bile idealdir. Mandalina boyları değişiyor. Ne kadar çok kalori almak istiyorsanız o kadar çok tüketiyorsunuz. Ayrıca mandalina gebelikte düşük olma riskini ortadan kaldırır. İngiltere’de yapılan araştırmalarda, Mandalina zayıflamak için bile kullanılır. Çok faydası bulunur.

Mandalina Besin Değeri 

Mandalina besin değeri olarak düşük bir meyve değildir. İnsanlara çok güç veren ve spordan öncede tercih edilen meyvedir. İlgili yazımızda mandalina kalori, hakkında merak ettiğiniz her soruya yanıt alacaksınız. Ayrıca mandalina çeşitleri ve besin değeri hakkında sizlere yardımcı olan yazımızı sonuna kadar okumanız gerekir. Kalın kabuklu ve ince kabuklu mandalinalarda kalori oranı değişir. Mandalinadaki şeker oranı aslında sıfırdır. Çeşitlerine göre değişen mandalina besin değeri kalori hesaplaması karışıktır. Tam net olarak belirleyemeyiz. Özellikle hastalıklar için de çok etkili olan mandalina suyu tüketmek yediden yetmişe herkesi memnun eder.

Mandalina Besin Değeri

Hiçbir meyvede olmayan mandalinadaki vitaminler zayıflanmaya bile yardımcı olmaktadır. Ayrıca yeşil mandalina almaktansa kesinlikle daha ince kabukları olan tatlı mandalinaları alınız. Çünkü mandalina şeker oranı yüksek değildir. Oldukça düşüktür. Mandalina meyvesinde şeker oranı %8,5 seviyesindedir. Şekerimsi gibi gözüken tatlı mandalinada suda çözülecek kadar vitamin bulabiliriz. İlgili yazımızda mandalinada hangi vitamin var sorusuna da kapsamlı yanıt alacaksınız. Herkesin merak ettiği mandalina zayıflatırmı sorusu için makalemizde etkili yanıtlar vardır.

Mandalina Besin Değeri 1

Mandalinadaki Vitaminler

Besin değeri çok olan meyveler ile zayıflamak daha kolay. Fakat sabahları aç karna mandalina içerseniz zayıflamak adına yardımcı olur. Tok karna içmek etkili değildir. Mandalinadaki, vitamineler, B, C, B3, A, D, B3, B5 ve K ile B4 ve de protein içerikli olan vitaminlerdir.  Mandalinada ki vitamin değeri fazladır. Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan mandalinaları suyu ile birlikte bolca tüketiniz. Çocuklarınıza da veriniz. Mandalina uygunsuz olan kemik büyümesinin bile önüne geçiyor. E ve A vitamini açısından çok zengindir. Büyüme ve gelişme adına da yeşil mandalina tüketebilirsiniz.

Mandalinadaki Vitaminler

Vitamin takviyesi almak için çok idealdir. Zayıf olan bağışıklık sisteminin çok güçlü olmasında yardımcıdır. Dört vitamin türünü içinde barındırırdır. umarız mandalinada hangi vitamin var diye merak edenlerin sorusunu yanıtlamış olmuşuzdur. En büyük vitamin desteği olan bu meyvede herkes tarafından bilinen enerji verici vitaminler vardır. Mandalina meyvesinin vücutta kimyasal etkileri yok ettiği de gözlemlenmektedir. Kimyasal ilaçların vücuda verdiği zararı yok eder. Özellikle D, E, K vitaminleri için etki sağlayan meyvedir. Portakal ile mandalina suyu birleştirilebilir. Hiç bir problem olmaz. Aynı zamanda katı meyve sıkacağı kullanarak içine havuç suyu, mandalina suyu, portakal suyu, tarçın kabukları, toz zencefil ve zerdeçalda ekleyebilirsiniz.

23 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...