Metabolizma Hızlandırıcı İlaç

Yayınlanma Tarihi: 7 Mayıs 2017 Ekleyen: Merve Kara


Metabolizma Hızlandırıcı İlaç Yayınlanma Tarihi: 7 Mayıs 2017
Ekleyen: Merve Kara

Metabolizma insan vücudunun günlük hayatta işleyiş hızı demektir. Besinlerden alınan kaloriler yediğimiz yiyecekleri öğütme hızımız. Ve dışarıya atılan toksin miktarıdır. Gün içinde bir şey yemeyerek içmeyerek metabolizmamız hiç denecek kadar az çalışır. Çünkü bir insanın bir günde ortalama içmesi gereken su miktarı 8 veya 10 bardaktır. Yani 2 litreye tekabül eder. Normalde genç yaşlarda metabolizma hızımız daha fazladır.

Yaşımız ilerledikçe metabolizma hızımız yavaşlar. Bu sebeple sağlığımız için metabolizmayı hızlandırıcı takviyeler alabiliriz. Bu takviyeler tıbbi ilaçlar olabilir. Yani kullandığımız ilaçlar doktor kontrolünde olmalıdır. Eczaneden alınan ilaçlar daha güvenilirdir. Eczanede satılan metabolizma hızlandırıcı ilaç isimleri genelde bitkisel kaynaklı olur. Bunun dışında rahatça boşaltım yapamayan bireyler için metabolizma hızlandırıcı ilaçlar dubhalac, osmalak, butopan gibi ilaçlardır. Bu tür ilaçlar sindirimi kolaylaştırır. Boşaltım kolaylaştırır. Midedeki gazı alır ve rahatlatır. Gün içinde boşaltımı yapamayan bireyler için bu tür ilaçlar mukozayı kaydırır ve yiyeceklerin rahatça eritilmesini sağlar. Yalnız bu konuda önemli bir husus vardır metabolizma hızlandırıcı ilaç eczane alırken doktor kontrolünde almak gerekir.

Yaşına göre çok fazla yemek yiyen kişilerin durumu zamanla çıkmaz bir hal alabilir. Metabolizma hızlandırıcı ilaç kullananlar bu tür ilaçlara vücudunu alıştırırsa bu ilaçlar bağımlılık yapabilir. İleride bu ilacı kullanmadan bağırsaklar çalışmayabilir ve ileri düzeyde bağırsak sorunu ortaya çıkabilir bu da tehlikeli bir durumdur. Her türlü olası yan etkiler için günlük dozlar doktor kontrolünde olmalıdır. Metabolizma hızlandırıcı ilaçlar eczanelerde her türlü kontrolden geçmiştir böylelikle güvenle kullanılabilir. Bazıları bitkisel içeriklidir. İçlerinde kayısı ve incir özleri vardır.

Metabolizma Hızlandırıcı İlaç 1

Metabolizmayı hızlandırıcı baharatlar da takviyelidir. Aynı şekilde metabolizma için çeşitli kapsüller de satılır. Örneğin meteospasmly bu kapsüllerden biridir. Mide ve bağırsaklardaki fazla gazı alır.  Giden gaz sayesinde mide ve bağırsaklar rahatlar şişkinlik gider. Daha rahat boşaltım sağlanır. Yani günlük metabolizma hızı yükselir. Doktorun önerdiği süre ile kullanılmalıdır. Karın şişiğini yok eden mide şuruplarda kullanımı kolay olan ilaç grubu arasındadır.

Metabolizma Hızlandırıcı İlaç 2

Eczacıların tarif ettiği şekilde bağırsakları hızlandıran ilaçları kullanmak gerekir. Örnek vermek gerekirse suya katılarak içilen bazı ilaçlarda kabızlık gibi sorunları yok etmektedir.  Magnesie calcinee toz da aynı kapsüller gibi metabolizmayı hızlandırır. Kabızlık gibi sorunları olanlar için faydalı bir ilaçtır.  Bunun metsil, talcid, lansor, gaviscon, rennie, asidopan, simplex gibi ilaçlar da etkilidir. Midedeki suyu ve gazı alarak şişkinliği giderir. Bağırsaklardaki boşaltım yolu açar ve kolaylaştırır. Yani sonuç olarak metabolizma hızlanır. Tribudat kapsül de günlük metabolizma hızını yükseltir. Birçok bitkisel destekli ürün satan yerlerde metabolizma hızlandırıcı ilaç gnc gurubu aktif şekilde satılmaktadır. 40’lı yaşlardan sonra iyice yavaş çalışan metabolizmayı şimdiden hızlandırmanın yollarını bulmak gereklidir.

Metabolizma Hızlandırıcı İlaç 3

Bağırsak çalışmasına etki eden bu ilaçlar devam surette kullanılmamalıdır. Gün içinde sürekli su içmeli, katı ve hazır gıdalardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Probiyotik takviyeleri alınmalıdır. Özellikle el yapımı yoğurt ve süt metabolizmayı hızlandırır. Siyah çay yerine yeşil çay içilmelidir. Aşırı kahve tüketiminden uzak durulmalıdır. Pilav, katı gıdalar, hazır paketler ve makarna gibi karbonhidrat içerikli besinler metabolizmayı yavaşlatır. Hazımsızlık giderici ilaçları sizin metabolizma yapınızı bile doktorun vermesi daha sağlıklı olacaktır. Yukarıda belirtilen detayların yanı sıra bu ilaçlara bağımlı kalmadan daha rahat tuvalete çıkmak için kesinlikle beyaz undan yapılan unlu gıdaları, şekerli besinleri, şerbetli tatlıları, hazır gıdaları çok fazla kırmızı et yemeği ve ekmeği bırakmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

7 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...