Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 6 Şubat 2017 Ekleyen: Merve Kara


Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 6 Şubat 2017
Ekleyen: Merve Kara

Hem günlük kullanımda hem de özel günlerde, örgü modelleri kadınları daha bakımlı gösteren modellerdir. Onlarca örgü çeşidiyle yüzlerce farklı saç modelleri tasarlanabilir. Bunlar günlük de kullanılabilir, özel gün ve gecelerde de. Evde bu saç modellerini uygulamak kimilerinin gözünü çok korkutsa da mantığı kavradıktan sonra, birkaç deneme ile mükemmel saç örgüleri yapılabilir.

Saç örgülerinin içinde yapılması en kolay olan örgü mısır örgüsüdür. Nasıl yapıldığını bilmeyen biri bu örgüyü çok şık bulur ve yapması kim bilir ne kadar zordur diye düşünebilir. Ancak birkaç küçük tüyoyla mükemmel mısır örgüsü yapımı mümkündür. Mısır saç örgüsü herkesin kolayca anlayabileceği birkaç aşamayla örülür. Yazılı olarak anlaşılmadığı taktirde mısır örgüsü resimli anlatımlarıyla daha kolay anlaşılabilir hale getirilebilir.

Mısır Örgüsü Nasıl Örülür?

Çok güzel saç modelleri yapılan mısır örgüsü, örülüp lastik bir tokayla bağlandıktan sonra bile çok güzel görünür. Bu örgünün bilinmesi, saçınızın çok kötü göründüğü bir günde kurtarıcınız olabilir. Mısır örgüsü örmek için neler gereklidir? Mısır örgüsü nasıl örülür?

Mısır Örgüsü Nasıl Örülür? 1

Mısır örgüsü için gerekli olan tek şey örgü bittikten sonra kullanılacak lastik tokadır. Pratik bir örgü olan bu örgüyü, düz saçlı insanlar da kıvırcık saçlı insanlar da kullanabilir. Elbette duruşları farklı olacaktır. Kıvırcık saçtaki örgü daha sert ve birlikte görünürken, düz saç da daha salık bir model oluşacaktır. Mısır örgü için saç güzelce taranır. Bunun amacı saç tutamlara ayrılacağında sıkıntı çıkmaması, eşit tutamlara ayırmanın daha kolay olmasıdır. Eğer saçlarınız kıvırcıksa ve taramak çok zor oluyorsa, iki taraftan da aynı sayıda bukle almanız daha düzgün bir örgü oluşmasını sağlayacaktır.

Mısır Örgüsü Nasıl Örülür? 2

Saç tarandıktan sonra sırta alınır ve ikiye ayrılır. İki eşit parça olması daha güzel bir görünüm sağlayacaktı. Daha sonra sağdaki tutamdan ince bir tutam alınarak soldaki saçlara eklenir. Daha sonra saç ilave edilen yani soldaki tutamdan saç alınır ve sağdaki tutama eklenir. Bu işlemler bir döngü şeklinde saçın ucuna gelene kadar dikkat eder.

Mısır Örgüsü Nasıl Örülür? 3

Mısır örgüde dikkat edilmesi gereken üç şey vardır. Bunlardan ilki saçı doğru yerden alıp doğru yere bırakmaktır. Yani sağdaki saçınızdan tutam alacaksanız bunun en sağda tutam olmasına özen gösterin. Sağdan aldığınız saçı soldaki büyük tutama eklerken de bu eklemeyi en sola yapın. Saçların birbirine girmesindense düzenli bir görünüm elde etmiş olursunuz. Dikkat edilmesi gereken ikinci şey aynı kalınlıkta tutamlar almaktır. Bu bahsedilen öğrenme aşamasında çok uygulanmayabilir ancak mükemmel bir mısır örgü görünümünü elde etmenin yolu, sağdan ve soldan alınan saçların eşit kalınlıkta olmalarıdır. Dikkat edilmesi gereken üçüncü şey ise büyük tutamları sıkı bir şekilde tutmanızdır. Eklemen hareketlerini olabildiğince parmaklarınızla yaparsanız, saçları avucunuzla tutarsanız örgü dağılmayacaktır.

Mısır Örgüsü Nasıl Örülür? 4

Mısır Örgüsü Modelleri

Mısır örgüsü birbirinden şık modellerle kullanılabilir. Salınık bir saç örülerek sırta salınabilir veya omuz üzerinden öne alınabilir. Tek bir örgü yerine iki örgüyle sevimli bir model elde edilebilir. Çok daha farklı bir görünüm için saç önce toplanı ve ondan sonra örülebilir. Bu şekilde örgü daha çok ön plana çıkacaktır. Toplanan saçtan bir tutam bırakılıp toplanmayarak daha sonra örülüp tokayı gizlemek için tokanın üzerine sarılabilir. Mısır örgü saç modellerinin hepsi birbirinden güzel ve özenli bir görünüm yaratacaktır. Özel gün ve gecelerde topuzlara eklenebilecek olan bu saç örgüsü bir kadını hem hırçın hem de zarif gösterebilecek kadar çeşitte yapılabilir.

Mısır Örgüsü Modelleri 8 Mısır Örgüsü Modelleri 7 Mısır Örgüsü Modelleri 6 Mısır Örgüsü Modelleri 5 Mısır Örgüsü Modelleri 4 Mısır Örgüsü Modelleri 3 Mısır Örgüsü Modelleri 2 Mısır Örgüsü Modelleri 1

6 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...