Nar Suyunun Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Nar Suyunun Faydaları Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Nar suyu yüksek kalori içeren bir meyve suyudur. Nar suyu demir mineral bakımından çok zengindir. Nar suyu demir eksikliği tedavisi içinde kullanılır. Özellikle diyet yapan kişilerim tercih ettikleri meyve suyudur. Sizler ilgili yazımızda nar suyu hakkında çok kapsamlı bilgiler alacaksınız. Vücut için çok önemli olan nar suyunun faydaları, saymakla bitmiyor. Birçok kadın nar suyunu zayıflamak içinde kullanılıyor. Diyet programlarında çok önemli yere sahip olan nar suyu kaç kalori diye merak eden kadınlarımızı da bilgilendireceğiz.

Nar Suyunun Cilde Faydaları

Nar suyu düşük kalorili olmasından ziyade aslında vücut için çok etkili olan bir meyve suyudur. Cilt için renk tonu düzenleyici etkisi bulunur. Nar suyunu düzenli içen kişilerde cilt parlaklığı ve cilt güzelliği meydana gelir. Özellikle hamilelikte nar suyunun faydaları hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapan kadınlarımız bu yazımızdan çok etkilenecektir. Çünkü hamile olan kadınlarda özellikle yüz ve sırt bölgesinde çiller meydana gelir. Hamile olan bir kadın nar meyvesini ve suyunu düzenli olarak tüketirse, çil sorunu olmaz. Ciltteki renk pigmentleri düzenli bir tonda olur. Cilt rengi düzenli olarak seyir eder. Hamile olan kadınların mide asitlerini dengelemek için ideal içecektir. Dolayısıyla hamile olan kadınlar için belirli oranda tüketildiğinde nar suyunun yan etkileri hep olumlu yönde olacaktır. Nar suyu ciltteki ölü hücrelerin yenilenmesinde ve parlak görünmesinde çok önemli yardımcı meyvedir.

 Nar Suyunun Yan Etkileri

Nar suyu çok fazla tüketilirse mide içinde yanma ve ağrı hissi teşkil eder. Bu durum sizlerin ileride mide sorunu yaşamanıza neden olur. Aynı zamanda eğer sizler çok fazla tüketirseniz ciltte kızarıklık ve kaşıntı oluşabilir. Bu sebepten ötürü aşırı tüketmemek gerekli olacaktır. Sonuçta her besinin fazlası zarar verebilir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda nar suyu neye iyi gelir sorusuna da etkili bilgiler aldığınızı umuyoruz. Nar suyu grip ve soğuk hastalıkların önüne geçen bir meyvedir.

 Nar Suyunun Yan Etkileri

Nar içeriğinde magnezyum içeren bir meyvedir. Dolayısıyla başta kırmızı renkli kan hücrelerinin yenilenmesine yardımcıdır. Nar yapılan araştırmalara göre çocukların gelişimi içinde etkili olan meyveler arasındadır. Nar suyu hücre hasarında damarları rahatlatan etkisi ile bilinir. Halsizliğe iyi gelir. Yan etkileri dolaysıyla çok azdır. Sonuçta kış aylarında olmazsa olmaz bir meyve olarak bilinir. Kronik rahatsızlıkları olan hastalarda da olumlu etkiler oluşturduğu gözlemlenmektedir. E ve B6 vitamini içeren nar suyu kan şekerinin kontrolünde yardımcı içecektir.  Kas hücrelerinin güçlenmesinde fayda sağlar. Nar suyu mide de gastrit olan hastaların çok fazla tüketmemesi gerekir.

Nar Suyu Nasıl Yapılır

Nar Suyu Nasıl Yapılır

Yaşlı insanlar için nar suyunun tansiyona etkisi ise araştırmalara konu olmaktadır. Yaşlıların narı tüketmeleri fakat bunu belirli aralıklarla yapıyor olması gereklidir. Tansiyon hastalarında oluşan yüksek tansiyon kalp ritimlerinin düzenli atmasını engeller. Bu nedenden dolayı muhakkak günde bir kere nar tüketilmesi gereklidir. Şimdi ise nar suyu nasıl yapılır sorusu hakkında sizleri aydınlatacağız. Nar suyu yapım süreçlerinde muhakkak nar ayırıcı olan mutfak eşyası kullanalım narları ayırmak için entegre edilen normatiflerden narları tek tek batırarak eleyin. Daha sonrasında tüm narları suyu eleme sürecinde çıkan suyu ile birlikle bir cam kavunuz veya uzunca şişe içine yerleştirin içerisine ise bir tırnak ucu kadar sirke atınız. 21 gün aynı su içinde bekletiniz. Nar suyu çok ekşimsi bir hoş kokulu tat alabilir. Ekşimsi bir tat olmaması için içerisine bir tutam esmer şeker kullanabilirsiniz.

11 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...