Öksürük Nasıl Geçer Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Öksürük Nasıl Geçer Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Öksürük kış aylarının korkulu rüyasıdır. Öksürük eğer size bulaştıysa aslında birçok tedavi içerisine girmeniz gerekmektedir. Öksürük içinde olan kişilerde genelde depresif haller olduğu da gözlemlenebilir. Öksürük Nasıl Geçer diye merak edenlere özel hazırlanan yazımızda çok pratik ve kapsamlı bilgiler edineceksiniz. Kuru olan öksürük süreçlerinde muhakkak ıhlamur suyu içmek gereklidir. Taze su içerisinde oluşan ıhlamur suyunun içerisine ayva yaptığınız zaman kuru öksürük yok olmaya başlayacaktır. Öksürük çeşitleri oldukça fazladır. Balgamlı, kuru, alerjik ve rinit öksürük olarak sürekli isim değişikliği ile karşımıza çıkmaktadır.

Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük için mutlaka bir öksürük şurubu kullanmak gereklidir. Öksürük şurupları sizlerin balgam attırmanıza yardımcıdır. Çoğu insanın ve kış aylarının kâbusu olan öksürük için birçok yöntem tercih edebiliriz. Öksürükle boğuşan erkek ve kadınlara özel hazırlana ve eczanelerde satılan şuruplar etkilidir. Eczanelerde satılan şuruplar günde 3 kere kullanıldığı takdirde öksürüğe çok iyi gelecektir. Anne adaylarının da çok yaşadıkları bir problemdir. İlgili yazımızda kuru öksürük nasıl geçer sorusuna çok kapsamlı bilgiler alacaksınız. Küçük çocuklar üzerinde de oluşan problemlerde mutlaka bitki çayları tedavisi öneriyoruz. Günde üç kere zencefil ve bal karışımı olan ıhlamur suyundan içiniz.

Balgamlı öksürük çok zor geçmektedir. Sürekli boğazda bir akıntı oluşur. En kötüsü ise yetişkinlerde oluşan balgamlı öksürük problemleridir. Buna paralel olarak balgamlı öksürük nasıl geçer sorusuna da çok kapsamlı cevap veriyor olacağız. Kişilerin bu aşamada muhakkak bol su tüketmeleri önerilmektedir. Limonlu su içerek boğazları temizlemek gereklidir. Aynı zamanda muhakkak sirkeli su içerek vücudunuzda oluşan mikropları yok ediniz. Sirke iç kısımlarsa oluşan bakteri plaklarını yok edecektir.  Kuru öksürüklerde 1 kaşık kestane balı içine bir miktar bal ve limon karışımı ekleyin. Bal çok faydalıdır. Öksürük için muhakkak bol acı tüketmeli ve burun yollarını açmalıyız.

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer

Genelde bebeklerde öksürük nasıl geçer diye merak edenler içinde çok önemi pratik bilgiler sizlere sunulacaktı. Bebeklerde iğne ve şurup kullanımları ikisi bir arada tedavisi uyguladığımdan dolayı kısa sürede bu probleme çare bulacağız. Bebekleri muhakkak dâhiliye doktoru ve çocuk doktoru görmesi gerekir.

bebek oksuruk

Evde kalıcı yöntemlerde uygulayarak bebeklerinizi bolca terletip sonra muhakkak ılık bir duş aldırarak yardım alabilirsiniz. Bebeklerde ve yetişkinlerde de çok olan alerjik öksürükler için yazımız sizlere yardımcı olabilir. Bu kapsamda alerjik öksürük nasıl geçer,  diye merak edenlerde bilgi sahibi olacaktır. Saman nezlesi ve alerjik hastalıkları olan kişilerde muhakkak burun tıkanıklığını yok edici ve balgam söktürücü şuruplar kullanılıyor.

Hamilelikte Öksürük Nasıl Geçer

Hamile kalan kadınlar sürekli öksürürler. Kadınların en çok merak ettikleri ise hamilelikte öksürük nasıl geçer, sorusudur. Hamilelik süreçlerinde akciğere doğru ilerleyen hava kanallarında bir dönem tıkanma olabilir. Bunun akabinde muhakkak sebze ve meyveyi bol tüketmeliyiz. Öksüren yetişkinler, ucuz olan besinleri çok tüketmemelidir. Dengeli beslenmelidir. Markette satılan hazır gıda ve çok fazla çikolata alınmaması gereklidir. Gebe kadınlar katı yiyecekler tüketmemelidir.

hamile oksuruk

Olabildiğince sıvı tüketmelidir. Bolca süt içmek ve gerekirse süt içerisinde sarımsa karışımını uygulamalıyız. Sarımsak ve süt hamilelik öksürükleri için çok idealdir. Hamilelik dönemlerinde, sizler bal, zencefil, kestane, elma, üzüm, muz gibi besin gıdalarını alırsanız alsa problem yaşamazsınız. Çok öksürük yaşadığınız sürece az da olsa şurup kullanmak fayda edebilir. Doktor tavsiyesi olmayan kimyasal hiçbir ürünü almamak ve olabildiğince ev içinde olan vitaminlerden destek almak gerekir.

3 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...