Oturma Odası Dekorasyonu

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Oturma Odası Dekorasyonu Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

Oturma odası evlerde genel olarak en çok zaman geçirilen yerlerdendir. Bu yüzden görünüm ve dizayn açısından oturma odalarının şık bir şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Gerek kendimiz gerekse misafirlerimizin ilk görecekleri yer olması sebebiyle de zevkimizi yansıtan bir vitrin olarak hataya yer bırakmayacak derecede hassas davranılması gerekmektedir.

Dekorasyon tasarımı gün geçtikçe zenginleşen ürün ve model tasarımıyla alternatif seçenekler sunmaktadır. İlham veren stil sahibi bir oda dekorasyonu için ilk atılacak adım renkli ve şık bir oturma grubu tercih etmektir. Oturma grubunun tamamlayıcısı olan dekoratif ürünlerle odanın tasarımını şekillendirmek en doğru hareket tarzı olarak değerlendirilmektedir. Oturma grubu seçiminde renk ve model tercihi dekoratif aksesuarlar konusunda bir çıkış noktası olacaktır. Çünkü spor görünümde ışıltılı renklerden oluşan bir oturma grubu genellikle ahşap dekorasyon ürünleri ile kombin edilmemektedir.

Oturma Odası Dekorasyonu 1 Oturma Odası Dekorasyonu 2

Oda dekorasyonu konusunda doğru ışık açısını ayarlamak da bir hayli önemlidir. Doğal ışık açısını değiştirmek mümkün olmadığı için yapay olarak lambader, aplik, abajur gibi oturma grubu rengine ve modeline uyum sağlayacak şekilde şık dekoratif aksesuarlar tercih edilebilir. Oturma grubuna uyum sağlaması gereken diğer ürünler TV ünitesi ve kitaplıklardır.

Oturma Odası Dekorasyonu 3

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Genel olarak oturma odası tasarımında sehpalar, biblolar, masalar, şamdan ve mumluklar, tablolar, vazolar, çerçeveler ve daha birçok çeşitte ve modelde birçok dekorasyon malzemeleri bulunmaktadır. Bununla birlikte dekorasyon modasının işlendiği dergilerde ve internette birçok web sitesinde oturma odası dekorasyon fikirleri konusunda aydınlatıcı bilgiler ve ilham verici örnekler bulunmaktadır. Bu örneklere uygun olarak oturma odası tasarımı yapılabilmektedir. Fakat en doğrusu kişisel zevkin ve vurguların egemen olduğu bir tasarımı tercih etmektir. Özgün ve fark yaratan bir tasarımı şekillendirebilmek kişilerin kendine özgü zevkini yansıtan bir etki oluşturacaktır.

Oturma Odası Dekorasyonu 4

1 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...