Pire İlaçlama

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Pire İlaçlama Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2017
Ekleyen: Merve Kara

Pireler asalak olarak yaşayan canlılardır. Evcil hayvanların ya da insanların kanını emerek beslenen bu canlılar, pis ortamlarda, kuytu, köşelerde ya da hayvanların tüyleri arasında hayatlarını devam ettirirler. Farklı çok sayıda türü bulunan bu canlılar, hayvanlardan insanlara geçebildiği için onlarda bulunan mikropları da insanlara bulaştırabilir. Bu nedenle ortaya çıktıkları alanlarda kesin bir temizlik yapılması ve bu canlılardan kurtulunması gerekir.

Pirelerden kurtulmanın en kolay ve etkili yolu pire ilaçlamadır. Eczanelerde ya da başka böcek ilaçları satan yerlerde bulunan pire ilaçları, kısmen pireler için etkili olsa da tamamen yok olmalarını sağlamaz. Bu nedenle daha profesyonel yardım alınması gerekir. Profesyonel yardım için hizmet veren pire ilaçlama şirketleri  bu konuda her ev ve işyerinin imdadında koşmaktadır.

Evinizde ya da evcil hayvanınızda ortaya çıkan pireler için profesyonel pire ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Bu şirketler, özel ilaçları ile pirelerin yer aldığı bölgeler başta olmak üzere tüm oda, ev ya da işyerinin ilaçlanmasını yapar. İlaçlama öncesi ve sonrasında gerekli tüm önlemleri alan ekip daha sonra ilaçtan etkilenmemek için dikkat edilmesi gerekenler varsa mutlaka aileye konu hakkında bilgi vermelidir. Küçük çocuk olan ya da hamile bayanların olduğu ev ve işyerleri için de aynı şekilde pire ilaçlaması yapılabilir.

Pire ilaçlama fiyatları kullanılan ilacın kalitesine ve uygulanan ortamın genişliğine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle sabit bir fiyat vermek doğru olmaz. Fiyat konusunda en doğru ve geçerli bilgiyi hizmet almak istediğiniz ilaçlama firması ile irtibata geçerek alabilirsiniz. Pire ilaçlama fiyat konusuna değindikten sonra şimdi de kısaca pire ilaçlama nasıl yapılır konusunu ele almak istiyoruz.

Evde ya da iş yerlerinde var olan pireler için ilaçlama, sıvı ilaçlar ile yapılır. Katı ya da jel ilaçlar bu canlıara karşı etkili değildir. Detaylı şekilde yapılması gereken sıvı ilaçların uygulaması, uzman firmalar aracılığı ile gerçekleştirilir. Pire ilaçlaması için en fazla kullanılan teknik buharlama tekniğidir.  Buhar yöntemi ile yapılan uygulamalarda alanın en az iki saat kapalı tutulması gereklidir. Ayrıca ilaçlama yapılacak olan ortamda yer alan gıda maddeleri paketlenerek kaldırılmalı ve ortam havalandırılmadan kullanılmamalıdır. Mümkünse ortamda hiç gıda maddesi bırakılmaması daha uygundur. İlaçlama sonrasında evin rutin temizliği yapılıp güzelce havalandırılması gerekir. Daha sonra temiz ve piresiz evinizi ya da iş yerinizi güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pire İlaçlama 1

Pire ilaçlaması için sıvı ilaçtan sonra toz olarak pire ilaçları da kullanılabilir. Sıvı ilaçlara göre daha az tercih edilen bu uygulama için de yine ilacın kalitesi ve firmanın güvenilirliği önemlidir. Evinizde bu canlıların var olmaması için ilaçlama sonrasında dikkatli olmanız gerekir.

Pire ilaçlama işleminin sonrasında pirelerin yeniden ortaya çıkmaması için neden ortaya çıkmış olabileceklerini düşünün. Evinizde bir canlı hayvan besliyorsanız büyük ihtimalle bu şekilde sizin evinize gelmiş olabilir. Hayvanınızı pirelerden korumak için pire tasması kullanabilirsiniz. Ya da dışarıdan her geldiğince sevimli dostunuzu yıkayıp pire tarağı ile tarayarak temizliğin sağlayabilirsiniz. Evcil hayvan üzerinde pire olması durumunda ona ait tüm eşyaları da temizlemeniz gerekir. Sadece tek bir pirenin ortamda var olması, kısa sürede üreyip çoğalmasına neden olur. Bu nedenle az sayıda da olsa ilaçlama yaptırmanızı öneririz.

Pire İlaçlama 2

Pireler hayvanlardan insanlara bulaşabildiği için tehlikeli canlılardır. Bu tehlikelerden uzak durmak için pireleri evinizden ve evcil hayvanınızdan uzak tutun. Pirelerin evlere gelmemesi ilaçlama firmalarından destek isteyebilirsiniz. Bu konuda en doğru bilgiyi yine işin uzmanlarından almak etkili olacaktır.

28 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...