Prezervatif Çeşitleri

Yayınlanma Tarihi: 17 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Prezervatif Çeşitleri Yayınlanma Tarihi: 17 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Günümüzde prezervatiflerin amacı bir tek cinsel ilişkiler sonucunda hamile kalmasını önlemek ve cinsel ilişki yöntemiyle kısaca kan kanalıyla bulaşıcı hastalıkların bulaşmasını engellemek değildir. Günümüzde performans arttırıcı birçok prezervatif türü bulunmaktadır. Prezervatif çeşitleri ve özellikleri, kondom olarak da malum prezervatif cinsel ilişki öncesi kullanılan ve hem doğum denetimi bununla birlikte cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlayan bir enstrümandır. Kaliteli bir prezervatif doğru kullanıldığında averaj %97 oranında koruma sağlayabilmektedir. Kondom ya da prezervatifin, AİDS şeklinde kan ve sperm yöntemiyle bulaşan ciddi hastalıklar ve öteki zührevi hastalıklardan koruyucu özelliği de vardır. Latekse alerjisi olan kişiler tarafınca kullanılması sakıncalı olabilen prezervatifin malum başka bir yan tesiri yoktur.

  1. Geciktirici prezervatif kullanırken başka herhangi bir geciktirici kullanmamalısınız. Çünkü geciktirici prezervatiflerin muhteviyatında de geciktiriciler bulunmaktadır ve bu durumda doz aşımından dolayı geciktiriciler yan etki yapabilir. Bundan dolayı ne olursa olsun geciktirici ürünleri ile geciktiricili prezervatif kullanmayınız.
  2. Uzatmalı prezervatif, sertleşme problemi yaşayan bireylerin de kullanmamaları önerilmektedir. Çünkü geciktirici prezervatifler muhteviyatında sertleşmeyi önleyici minik dozda bileşenler barındırır. Bu tür ürünler sağlıklı kişilerde yan etki yapmaz bir tek sertleşme problemi olan kişilerin sertleşme sorununu derinleştirmektedir.
  3. Tırtıklı prezervatif, Türkiye de maksimum satan prezervatiflerden bir tanesidir. Bayağı prezervatifler de herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Yalnız tırtıklı prezervatiflerde tertipli tırtıklar vardır. Bu tırtıklar yardımıyla cinsel ilişkilerde kadınlar daha çok zevk alır. Ek olarak hanımefendilerin ereksiyonu da kolaylaşmaktadır
  4. Adamların cinsel hazzı daha çok almaları ve sıcaklığı daha çok hissetmeleri açısından, inceltilmiş prezervatifler oldukça önemlidir. Bu tür prezervatif hem adama bununla beraber bayana daha çok haz vermektedir. İnceltilmiş prezervatifleri kullanan bireylerin çok dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü özellikle de kalitesiz prezervatiflerde patlama ya da delinme vakaları yaşanabilmektedir. Bu tür prezervatifleri markasına güvendiğiniz prezervatif markaları tercih edilmelidir.
  5. Fosforlu ve rengârenk prezervatifler de var. Renk dışında herhangi bir özellik taşımıyorlar. Renk seviyorsanız partnerinizin penisinde envai çeşit rengi görebilirsiniz. Özellikle fosforlu olanlar karanlıkta bile ışıl parlar. Değişik bir fantezidir. Karanlıkta sevişmeyi seviyorsanız denenebilir. Bütün bunların yanı sıra kadın prezervatif de bulunmaktadır.

Prezervatif Çeşitleri 1

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır?

Prezervatifi asal görevi budur fakat girişimin ve hayal enerjisinin haddi hududu yoktur. Tırtıklı, ısınan, soğuyan, fosforlu, geciktirici, fazladan haz veren çeşitleriyle envai türde ve çeşitli prezervatif sonda üretilmiştir. Piyasada birbirinden farklı prezervatif çeşidi bulunmaktadır. Geciktirici, ince, tırtıklı, fosforlu ve bu gibi birbirinden farklı özelliklere sahip olan prezervatif çeşitleri ile birlikte, hem kadınlar hem de erkekler, ilişkileri boyunca oldukça keyifli bir cinsellik yaşayabilmektedir. Cinsel ilişkinin renkli ve hareketli kalması, çiftlerin birbirine olan sevgisini ve heyecanını da orantılı olarak arttırmaktadır.

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır?

Bu gibi sebeplerden dolayı da kaliteli ve farklı prezervatif çeşitlerinin denenmesi de önerilmektedir. Geciktirici prezervatifler de cinsel ilişkilerin daha uzun sürmesini sağlamaktadır. Cinsel ilişkilerde adamların boşalma sürelerini arttırmaktadır. Geciktirici prezervatifleri kullanması gereken kişiler genel olarak erken boşalma problemi yaşayan erkekler, ereksiyon şu demek oluyor ki orgazm problemi yaşayan hanımefendiler ile beraber olan erkekler ve cinsel sağlığı yerinde olup, normalden daha çok cinsel ilişki süresine haiz olmak isteyen adamların kullanması ihtiyaç duyulan prezervatif türüdür.

Kadınlar için üretilmiş olan kadın prezervatifi takmak, erkeklere nazaran çok daha zordur. Prezervatif, rahime yerleştirilir ve cinsel ilişki sonrasında da yavaş bir şekilde çıkarılmalıdır.

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır? 1

17 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...