Ramazan Bayramı Kaç Gün

Yayınlanma Tarihi: 4 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Ramazan Bayramı Kaç Gün Yayınlanma Tarihi: 4 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

2017 yılının mayıs ayının sonunda başlayan Ramazan ayı sona ermek üzere. Bu ay boyunca İslam âlemi gerek oruç tutarak gerekse hatim yapmak, namaz kılmak gibi çeşitli ibadetlerle bu ayı coşkuyla ihya etti. İbadetle geçirilen bu ay Ramazan bayramı ile sona erecek. Merak edilen soru 2017 ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? Ramazan bayramını güzel bir tatil, mola olarak değerlendirmek niyetinde olan vatandaşlarımız için bu soru çok büyük bir öneme sahip.

Ramazan Bayramı Kaç Gün 3

Ramazan Ayının Önemi Nedir, İnsanlar Neden Oruç Tutar?

Bu ayda Müslümanlar oruç tutma eylemini bir ibadet olarak gerçekleştirmekle birlikte bu ibadetin asıl gayesi toplumsal farklılıkların anlaşılması ve sınıf farklılıklarından kaynaklan toplumsal kopuşun önüne geçmektir. Bu ibadetle yoksul, düşkün toplum kesimlerinin nispeten varlıklı toplumsal kesimler tarafından anlaşılması, varlıklı insanların empati kurmasının kolaylaşması amaçlanmaktadır. Bu ibadetin toplumsal olarak sahip olduğu rol göz önüne alındığı takdirde ramazan bayramının coşkuyla beklenmesi olağan bir niteliğe kavuşmaktadır.

Ramazan Bayramı Kaç Gün 1

 Ramazan Bayramı Kaç Gün Tatil?

Ramazan bayramı bu yıl 25 Haziran 2017 pazar günü başlayıp 27 Haziran 2017 salı günü sona erecektir. 28 Haziran 2017 günü gerek devlet dairesi çalışanları gerekse özel sektör çalışanları iş başı yapacaktır. Son birkaç yıldır ramazan bayramları yaz tatili dönemlerine denk geldiği için ne yazık ki ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri bu tatiller sebebiyle sevinemiyor. Buna rağmen ebeveynleri yoğun bir şekilde çalışan çocuklar ve bu arayı güzel bir tatil olarak değerlendirmeyi planlayan ailelerin çocukları için heyecanla beklenen günler. Bayramlar coşkuyla kutlanılması gereken zamanlar. Ailesini ziyarete giden ya da tatilini bir tatil vilayetinde geçirmeyi planlayan aileler bu coşkuyu şimdiden yaşıyor. Nerede o eski bayramlar dense de toplumla birlikte elbette bayramların kutlanma şekli değişiyor.

Ramazan Bayramı Kaç Gün 2

4 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...