Şal Örtme Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 3 Mayıs 2017 Ekleyen: Merve Kara


Şal Örtme Modelleri Yayınlanma Tarihi: 3 Mayıs 2017
Ekleyen: Merve Kara

Modern tesettürlü bayanların sıklıkla kullandıkları tesettür şallar, son dönemlerde değişik bağlama teknikleri ile kullanılıyor. Giyim tarzı, şal modeli ve kullanan bayanın yaşına göre belirlenebilen şal örtme modeli çeşitleri ve bu şalların bağlanmaları hakkında bilgileri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Şal örtme modelleri denilince akla tesettür şallar geliyor. Tesettürlü bayanların çok hoşuna giden bu şal örtme tekniklerini resimli örnekler ile sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kendine yeni bir tarz yaratmak isteyen ya da daha rahat şal bağlamak isteyenler için en güzel örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Şal Örtme Modelleri 1

En kolay ve pratik şal bağlama modelleri arasında yer alan yukarıdaki gibi bir bağlama modeli, her tür şal ile kullanılan bu bağlama modelini, günlük kıyafetlerle ya da özel gün kıyafetleri ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Modern ve genç bir görüntü için bu tür kolay şal bağlama türünü kullanabilirsiniz.

Şal Örtme Modelleri 2

Yine kolay ve başın tamamını kapatan hoş bir şal bağlama tekniği isteyenler, yukarıdaki aşamalar ile bu tekniği kullanabilir. Uzun, ince şekilde gelen şallar için ideal olan bu yöntemde şal altındaki tesettür bonesine şalı tutturarak düzgün bir görüntü sağlanıyor. Günlük şal eşarp örtme modelleri için ideal bir yöntemdir.

Şal Örtme Modelleri 3

2017 şal örtme modelleri arasında en çok dikkat çekenlerinden birisi olan resimdeki şal örtme modeli, abiye şallar için idealdir. Kaliteli kumaşlar, farklı taşlar ya da detaylar ile süslenen bu şal modelleri, desen ve detayları belli olacak şekilde bağlanmalıdır. Şalın üst kısmında ya da alt bölgesinde yer alan desenler varsa mutlaka bunların belli olacağı şekillerde bağlama yapılması gerekir.

Şal Örtme Modelleri 4

Bayanların kullanmayı çok sevdikleri püsküllü şalları bağlamak da çok kolaydır. Yukarıdaki aşamaları kısa sürede uygulayıp çok hoş ve prtaik bir şal modeli elde edebilirsiniz. Aynı bağlama şeklini püskül olmayan uzun şallarda da kullanabilirsiniz.

Şal Örtme Modelleri 5

Değişik bir şal bağlama modeli denemek isteyenler yukarıdaki gibi bir şal modelini kullanabilirler. Etnik şal bağlama olarak da geçen bu şal bağlama modelini uygun giyim ürünleri ile kombin edebilirsiniz. Bu tür bağlama tekniğini iki renkli şallarda daha rahat kullanabilirsiniz.

Kullanılan şalların model ve renklerini ortaya çıkarmak için bağlama tekniklerinin yanında kombin edilen kıyafetler de önemlidir. Genel olarak şal rengi ile giyim ürünlerinin renklerinin aynı olmasına dikkat edilmesind efayda vardır. Şal üzerindeki kullanılan detay renk varsa ve bu detay renk ile aynı tonda giyim ürünleriniz varsa kombinleyere kullanabilirsiniz.

 

 

3 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...