Seks Nasıl Yapılır Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Seks Nasıl Yapılır Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Nasıl seks yapılır sorusuna bu yazımızda detaylı olarak cevap veriyoruz. İnsanlar kendi aralarında seks yapma seçeneklerinin çok az olduklarını düşünürler. Seks yapma seçeneklerinin çok olması gerekirken, diğer seks yapanlardan farklı olması istenmektedir. İlişki içerisinde partnerin aynı davranmaması sonucunda birçok problemler ve anlaşmazlıklar çıkmaktadır.

Her insan kendi isteğini, vücutlarının isteklerini zamanla keşfetmektedir. Bu keşifler doğrultusunda insanlar tam haz duyacağı bir seks yaşantısı sürdürebilir. Bu haz sayesinde cinsel yaşantı daha sağlıklı olur. Seks yapmanın toplumsal olarak doğuştan en iyi şekilde yaptığımızı düşünürüz. Zamanı gelen bir seks içerisinde en iyisini biz yapacağımızı zannederiz.

İyi Bir Seks İçin Öneriler

Seks nasıl olur diyorsanız ilk önce, her daim söylenen ve yapın denilen klişelerden uzak durmanız gerekmektedir. İdeal seks nasıl olmalı derseniz, uzun süredir dünya üzerinde yapılan bir pozisyon bulunmaktadır. Misyoner pozisyonu olarak adlandırılan seks pozisyonu, en yaygın yapılan pozisyondur. Kadının altta yatması ile bacaklarının aralanması sağlanır. Erkek üreme organı bu sayede kadın vajinasının içerisine rahat bir şekilde girmektedir. Erkek bu pozisyonda ileri geri giderek rahat bir şekilde seks sürdürülmektedir. Seks sırasında kadın ve erkek rahat bir şekilde boşalma yaşayabilir.

seks nasil yapilir

Diğer bir seks pozisyonu ise kucak üzerinde gerçekleşen bir pozisyondur. Erkek herhangi bir yerde oturmaktadır. Kadın erkeğin kucağına gelerek oturur. Oturma anı ile kadın vajinası erkek üreme organına rahat bir şekilde girecektir. Kadının orgazm olmasına yönelik en başarılı pozisyon olarak yüzyıllardır en iyi seks pozisyonu olarak gösterilmektedir.

seks nasil yapilir

En yaygın seks pozisyonlarından biri olarak gerçekleşen, doggy pozisyonu vardır. Kadının dizlerinin üzerine ve elleriyle destek alma sonucunda doggy pozisyonuna geçmesi ile seks işlemi başlar. Erkek arka taraftan kadının vajina bölümüne, rahat bir şekilde giriş yapar.

seks nasil yapilir

Bir başka seksin yapılışı ise, erkek partnerin sırt üstü bir yere uzanması sonucunda, kadın onun üzerine oturarak gerçekleştirilmesidir.

İyi Bir Seks İçin Öneriler 3

Bu pozisyonları deneyerek iyi bir seks deneyimi ortaya koyabilirsiniz. Seksin yapılışı videosunu izleyerek de kendinize dair kararlar verebilirsiniz.

Seks süresi nasıl uzatılır bir soru kafanızı kurcalıyorsa çözümü son derece basittir. Geciktirici haplar ya da kremler alarak ilişkinizi uzun süreler sürdürebilirsiniz. Sağlık yönünden hiçbir problem çıkarmayan hapların ve kremlerin kullanımları, ilişkiden önce 1 defa yeterli olmaktadır. Gün içerisinde dilediğiniz şekilde ilişkinizi yürütebilirsiniz. Süre olarak 40 ile 60 dakika arasında uzatmalar yaşanacaktır. Bunlarda partnerinize dair boşalma işlemlerini daha zevkli bir hale getirecektir.

Seks istekleri her insanda farklı olsa dahi erkeklerin doğaları gereği her an sekse dair istekleri bulunmaktadır. Kadınlarda ise bu tutum son derece düşük olarak gerçekleşmektedir. Seks her daim vücuda iyi gelmesi, araştırmalar sonucunda ulaşılmış bir bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır. Seks sırasında sadece zevk almak düşünülmemelidir. Vücut sağlığına iyi gelmesi sebebiyle, mutluluk hormonlarının da daha fazla salgılanmasına sebebiyet vermektedir.

seks nasil yapilir

Seks yaşantısının düzenli bir hale gelmesi sonucunda kadınların menopoz süresinin kısaldığı belirtilmektedir. Kadınların diyabetten son derece uzak kalması da iyi bir seks yaşantısı ile sağlanabilir. Seksin yararları arasında yer alan bir başka durum ise, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Bağışıklık sistemi her zaman ruhsal bir durum ile sonuçlanmaktadır. Bağışıklık sistemine göre hasta olma durumu, kendinizi kötü hissetmekle alakalıdır. Serotonin hormonun bağışıklık sistemini güçlendirmesi, seksin ise bu hormonu tetiklemesi ile bağışıklık sistemi güçlenmektedir.

Düzenli olarak gerçekleştirilen seks kalp krizinin yaşanmasını minimum seviyeye çekmektedir. Seks sırasında yaşanan kalori durumu ise kilo kaybı yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

28 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...