Şişle Bere Modelleri Ve Yapılışı

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Şişle Bere Modelleri Ve Yapılışı Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2017
Ekleyen: Merve Kara

Bere modelleri, son zamanlarda şapka kullanımının önüne geçmiştir. Bir aksesuar olarak kullanılan bere modelleri, özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilmektedir. Eskiden de çok kullanılan en emekleri bere modelleri, son dönemlerde şişle bere yapılışı öğrenilerek geliştirilmiştir. Yapımı zor olan bere modelleri, değişik renklerde işlenmektedir.

Bere Yapımı

Şişle bere yapımı değişik şekillerde olmaktadır. Bere yapımında şiş seçimi çok önemlidir. Yapılacak olan modele göre uygun şiş seçimi yapılmaktadır. Örgü modelleri konusunda deneyimi olan kişiler, bere yaparken de zorluk çekmez.

Örgü modelleri konusunda hiçbir deneyimi olmayan kişiler ise şişle örülen bere modelleri ve yapılışı konusunda yayınlanan yazıları ve videoları izleyerek bere modelini kolayca yapabilmektedir. Erkekler için yapılacak olan bereler çok sade ve tek renk olduğu için daha kolaydır. Erkeklerin bere modellerine süs ya da motifler de işlenmemektedir.

Bere Yapımı

Kadınlar için yapılan bere modelleri ise daha renkli ve daha hareketli olmaktadır. Bu nedenle biraz daha zordur. İki renkli bere modelleri, üzerinde motifler olan bere modelleri kadınların tercih ettiği modellerdir. Kadınlar bere yaparken genelde canlı renkler olan kırmızı, beyaz, pembe, sarı gibi değişik renkler seçmektedir. Ancak erkekler genelde sade siyah ya da lacivert bere modellerini kullanmaktadır. Bere modelleri çoğu zaman bebekler için de yapılmaktadır. Aşağıda bu konuda bilgiler verilmektedir.

Bere Yapımı 1

Bebek Bere Modelleri

Şişle bebek bere modelleri ve yapılışı, genelde anne adaylarının hamile kalması ile yapılmaya başlanan modellerdir. Daha öncesinde de yapılabilen modeller, genelde hamilelik sürecinde artmaktadır.

Bebek Bere Modelleri

Bebeklerin üşümemesi için yapılan bere modellerinde, genelde sade olmayan, süslü ve motifli bereler tercih edilmektedir. Erkek bebeklerde mavi ve sarı, kız bebeklerde ise kırmızı ve pembe renk bereler kullanılmaktadır. Erkeklerin bere modellerine oyuncak araba gibi motifler eklenirken kızların bere modellerine de çiçek motifleri eklenmektedir.

Bebek Bere Modelleri 2

30 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...