Snapchat Hesap Silme

Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Snapchat Hesap Silme Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Gelişen internet teknolojisi, gelişen elektronik aletler yani akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar ile birleşerek her geçen gün yeni bir program, platform ve sosyal ağ ile karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar, bazen boş zamanlarını değerlendirmek, bazen bilgi paylaşımında bulunmak, bazen eğlenmek gibi ihtiyaç veya nedenler ile bu ortamları sıkça kullanmaktadır. Günümüzde ihtiyaçtan çok zorunluluk halini almaya başlayan bu tür program ve platformlar arasına katılan snapchat kısa zamanda çok sayıda kullanıcıya ulaşmış ve kullanıcıların beğenisini almıştır. Snapchat Hesap Silme konulu makalemizde öncelikle snapchat hakkında kısa bilgi verelim.

Snapchat, Stanford Üniversitesindeki üç öğrencinin bulmuş olduğu, daha doğrusu düşünerek hayata geçirdiği bir mesajlaşma programıdır. Bu programda kişiler, arkadaşlarına resimler, videolar ve mesajlar gönderebilmekte, gönderdikleri görsellere yazı ekleyebilmektedir. Bu özelliklere sahip bir çok program varken çok mu önemli bir konu diye düşünülebilir.  O zaman hemen snapchat hesap sil yapalım? Veya bir süre değerlendirme yapmak için snapchat dondurma işlemi uygulayalım. Evet konumuz snapchat hesap silme ve snapchat nasıl silinir konusunda yardımcı olmak. Ancak, Snapchat’ı diğer programlardan ayıran en önemli özelliğinden bahsetmeden konuya girmek istemedik.

Snapchat’ı diğer programlardan ayıran en önemli özelliği gönderilen resim, yazı veya videoların gönderenin belirlediği  süre kadar kalıcı olmasıdır. Yani kullanıcı gönderisini gönderirken bir tarih belirler ve o tarihte gönderi kişinin  telefonu ile birlikte tüm sunuculardan silinir. Yani siz bir video çektiniz ve arkadaşınıza gönderdiniz. Bu videoyu arkadaşınızın ne kadar süre ile izleyebileceğini belirliyorsunuz ve arkadaşınız bu videoyu sizin belirlediğiniz süre kadar izledikten sonra başka hiçbir iişleme gerek kalmadan video kendiliğinden tüm ortamlardan siliniyor. Bu özelliği ile diğer programlara göre fark yaratan snapchat ülkemizde de çokça kullanılan programlar arasındaki yerini almıştır.

Snapchat Hesap Silme 1

Snapchat her ne kadar kimilerine göre çok güzel bir platform olsa da kimilerine göre gereksiz veya rahatsız edici olabilmektedir. Tabii ki kişilerin beklentileri ve istekleri farklıdır. Snapchat üyesi olduktan sonra kendisine hitap etmek istediğini düşünen, bir süre kullandıktan sonra sıkılan veya çeşitli nedenler ile snapchat kapatma veya snapchat hesap silme işlemi yapmak isteyenler doğal olarak olacaktır.

Snapchat Hesap Silme 2

Snapchat hesapları sadece birkaç adımla kolaylıkla silinebilmektedir.  Yalnız bu işlem için kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız öncelikle kullanıcı adınızı veya şifrenizi ana ekrandaki bölümlerden öğrenebilirsiniz. Snap silme işlemi için;

  • Öncelikle yandaki linke tıklayın https://support.snapchat.com/delete-account
  • Karşınıza çıkan ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin
  • Şifrenizi girip Giriş linkine tıkladıktan sonra site sizden hesap silme işleminizi onaylamanızı isteyecektir. İşlemi onaylayarak devam edin
  • Sonraki sayfada da kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Delete Account butonuna tıklayarak snaphat sil işlemini tamamlayın.

Snapchat Hesap Silme 3

7 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...