Spermin Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2017 Ekleyen: Merve Kara


Spermin Faydaları Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2017
Ekleyen: Merve Kara

Testislerde üretilmesi, çok önemlidir çünkü testisler ısısı, averaj vücut ısısının 5 ila 7 derece altındadır. Bu spermin daha uzun süre ve daha sağlıklı bir halde -herhâlde gelecekte kullanılmak üzere- saklanması için uygun şartları sunar. Averaj bir erişkin insanın sperm üretim süresi 12-14 hafta içinde değişmektedir.

Sperm, üremenin dışında birçok faydası bulunan bir vücut salgısıdır. Adam vücudu bir sperm hücresini averaj olarak 12-14 hafta içinde üretir. Bu üretim esnasında sperm hücreleri içinde çok sayıda mineral ve vitamine yer verilir. Bu vitaminler yüksek etkilerini meninin sürüldüğü yerlerde de gösterip farklı alanlarda yarar sağlar. Sperm hücreleri içlerinde 200’den fazla yararlı protein bulunur. Bu protein çeşitlerinin yanında C vitamini, kalsiyum, klor, sitrik asit, früktoz, laktik asit, magnezyum, nitrojen, fosfor, potasyum, sodyum, B12 vitamini, çinko gibi çok sayıda vitamin ve mineral de yer alır. Çok yaygın bilinmese ya da uygulanmasa da spermler cilt ve saçlar için oldukça yararlıdır.

Yapılan bilimsel araştırmalar, spermlerin hanımlar üzerinde antidepresan özelliğine haiz bulunmuş bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Cinsel ilişki sonucunda kondom kullanmayan hanımların daha mutlu oldukları gözlemlenmiştir. Buna benzer şekilde spermler, hanımların daha rahat uyumasında da etkilidir. Cinsel birleşme sonucunda kadınların rahat uyumaları, sperm içinde bulunan bir maddeden meydana gelmektedir. Spermin oral yolla kısaca ağızdan alınarak yutulması mevzusunda geçmişten bugüne çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Bu şekil şeylerin büyük bir spermi yutmanın herhangi bir faydası olmadığı yönündedir.

Spermin Faydaları 1

Spermin cilde sürülmesi ise çok farklı ve pek münakaşa götürmeyen bir mevzudur. Araştırmalarda hanımların bu tespitlerini destek sunar niteliktedir. Spermin içerisinde bulunan birbirinden farklı mineral ve diğer değerler, hem cilt hem de saç bakımı konusunda son derece büyük faydaları da beraberinde getirmektedir.

Sperm, cildin kolojenini arttırarak cilde parlaklık kazandırıyor. Böylelikle ferdin daha genç görünmesini sağlıyor. Bunlara ek olarak TGE Beta isminde olan, hanımların sindirim sistemlerini düzenlemeye yardımcı ve bununla birlikte kanserden korumuş olan bir madde daha içeriyor Spermin saça faydaları içeriğindeki protein ve vitaminlerden gelir. Tertipli olarak sperm ile yapılan saç maskesi, saçlarınızın daha sağlıklı, daha güçlü olmasını sağlayıp daha çabuk uzamasında etkili olacaktır.

Spermin Faydaları 2

Saç diplerine uyguladığınızda her hangi bir yara yahut kızarıklık var ise bu probleminin çözümünde de etkili olacaktır. Sperm tamamen organik vitamin ve mineral içerdiği için saçlara uygulanmasında bir zarar yoktur. Kimi zaman yutma şeklinde de vücuda alınan bu madde, bu şekilde de saçlara tesir eder. Uzun saçlar için sperm maskesi yaparken saçın hepsine kâfi gelecek kadar sperm yoksa sadece uç kısımları ve diplerine sürülüp 20 dakika beklenebilir. Bu yöntem ile kısa sürede çok hoş saçlara haiz olabilirsiniz. Dipten uca sağlıklı saçlarınız ile dostlarınızı imrendirebilirsiniz.

Spermin Faydaları 3

Spermin faydaları arasında yer alan ve neredeyse kimsenin aklına gelmeyen bir diğer fayda ise, kadınların başının belası olan selülit problemidir. Düzenli olarak kullanılması halinde, spermlerin selülitler üzerinde son derece etkili olduğu da gözlemlenmiştir. Bunun için bacak bölgenize sabah-akşam günde 2 kere tamamen sperm sürün. Üzerini bir bez veya sargı bezi ile sarıp bir süre beklemeye alın. Bu yöntem ile 1 ayda selülitlerinizi gözle görülür şekilde önleyebilirsiniz. Sperm ek olarak gözaltı torbaları için de etkili şekilde kullanılabilir. Bunun için gözaltı torbaları üzerine tertipli olarak sürün. Kısa sürede cildiniz ile aynı rengi alacaklar. Bunun için maddeyi noktalar üzerine sürmeniz kâfi.

28 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...