Türklerin En Çok Tatile Gittiği Ülke Hangisidir

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Türklerin En Çok Tatile Gittiği Ülke Hangisidir Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

2015 yılında 1 milyondan fazla Türk tatilcinin tercih ettiği ülke olan komşumuz Gürcistan, Türk vatandaşlarına vize uygulamamasının da etkisiyle Türklerin tatil için tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Gürcistan’ı takip eden ülkeler ise Türkiye’nin bir diğer komşuları; Yunanistan ve Bulgaristan. Çeşitli Avrupa ülkelerinin yanı sıra vize istemeyen birçok Balkan ülkesi de yine bu listede yer alıyor.

Türkler En Çok Hangi Ülkelere Tatile Gidiyor?

Gürcistan

Karadeniz turlarının vazgeçilmezi olarak da gösterilmeye başlayan Gürcistan, birçok Türk tatilcinin ilk tercihi olarak listeye giriyor. Artvin ve civarı için en yakın havalimanının Batum’da olmasıyla da büyük ilgi gören Gürcistan, kısa süreli gezilerde Türklerden vize istememesiyle de tatilcilerin talep ettiği yerlerden biri oluyor.

gurcistan

Bulgaristan

Türkiye’ye yakınlığıyla bilinen ve özellikle kış sporları için Türklerin favorisi olarak gösterilen Bulgaristan, kayak severler için adeta bir cennet. Kışın Brovest, Bansko ve Pomporova kayak merkezlerini ziyaret eden Türkler, İlkbahar ve Yaz aylarında ise Plovdiv, Varna ve Burgaz gibi şehirleri ziyaret ediyor.

bulgaristan

Yunanistan

Yanı başımızda bulunan komşumuzu sıklıkla tercih eden Türk tatilciler; yaz aylarında Yunan Adalarına girişlerin de kolaylaştırılmasıyla adaları tercih ederken, ilkbahar ve kış aylarında ise Türkiye’ye yakınlığıyla bilinen Selanik, Kavala ve başkent Atina gibi şehirleri tercih ediyor. Ayrıca Bodrum ve Çeşme gibi şehirlerden Yunan Adaları’na kalkan feribotlar da Türklerin Yunanistan’ı tercih etmesinde büyük etken olarak gösteriliyor.

yunanistan

Almanya

Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelen Almanya; müzeleri, tarihi önemi ve turistik şehirleri ile Türklerin tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Berlin, Hamburg, Köln ve Münih gibi şehirlerde düzenlenen fuarlar da ülkenin turist sayısını oldukça arttırıyor.

almanya

İtalya

İtalya turlarının başında gelen Roma, Venedik ve Milano özellikle Türklerin doyamadığı şehirlerarasında yerini alıyor. Alışveriş için Milano’yu sıklıkla tercih eden Türkler, Roma sokaklarında tarihi yürüyüşler yaparken Venedik’teki kanallarda ise rüya gibi bir tatil geçiriyor.

italya

17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...