Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır

Yayınlanma Tarihi: 4 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır Yayınlanma Tarihi: 4 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

WhatsApp kullananlarının en büyük dertlerinden bir tanesi elbette engellenip engellenmediklerinden kararlı olamamak. Bütün bu sebeplerden dolayı da Whatsapp ’tan engellendiğimi nasıl anlarım? Sorusunun yanıtları oldukça büyük bir ilgi görmeye de devam ediyor. Bu vaziyet bilhassa uygulamayı çoğunlukla kullananların canını sıkabiliyor ve bundan dolayı WhatsApp ‘ta engellendiğinizi kolayca anlayabilmeniz için bazı yöntemleri bilmenizde büyük bir yarar vardır.

Whatsapp ’ta engelleme işleminin söz konusu olmadığı durumlarda, karşıdaki ferdin hem profil fotoğrafını bununla beraber çevrimiçi olup olmadığını görebiliyorsunuz. Whatsapp son görülme zamanını kapatan kullananların bu bilgisinin görünmeyeceğini ve bunun her süre engelleme anlamına gelmeyeceğini unutmamalısınız. Ek olarak engel olmayan kullanıcılara bir bildiri gönderdiğinizde mesajlarınızın yanında iki okey işareti çıkacaktır fakat mesajlarınızı okumayan kullanıcılarda engel olmasa bile bu ikinci işaret çıkmayacaktır. Dolayısıyla durumu iyi değerlendirmeye dikkat edin. Aynı zamanda büyük bir ilgi gösterilen Whatsapp durumu da, kişilerin engelli olması durumunda görülmeyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Whatsapp üzerinden engellenmeniz halinde karşıdaki kişinin Whatsapp profil fotoğrafı, son görülmesini ve dolayısıyla diğer bilgilerini de göremiyorsunuz. Aynı zamanda bu kişiye mesaj gönderdiğiniz halde iletildi anlamına da gelen ikinci tik görülmemektedir. Bu durum da sizin Whatsapp üzerinden engellendiğinize işaret etmektedir. Son olarak profil fotoğrafına tıklandığına ya eski fotoğrafı ya da hiçbir fotoğrafın olmaması durumunda da engellendiğiniz kesin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır 1 Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır 2 Whatsapp Engelleme Nasıl Anlaşılır 3

Whatsapp ‘tan engellendiğini anlamanın bir diğer yolu ise, karşıdaki numaranın bir başka numaradan kontrol edilmesidir. Eğer ki karşıdaki kişinin gizlilik ayarlarında son görülme, profil fotoğrafı ve durum bilgileri herkese açık ise, başka numaradan eklenmesi halinde bunlar görülebilmektedir. Böylelikle kişiler engelli olduklarını kesin bir şekilde anlayabilme imkânına sahip olabilmektedir. Böyle bir durumda kalan kişiler ise Whatsapp engel kırma işlemlerine büyük bir ilgi duymaktadır. Fakat henüz böyle bir engel kırma gibi program ya da yazılım söz konusu değildir.

4 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...